POUŽÍVATELIA TWITTERU ODHLASOVALI, ABY MUSK SKONČIL NA ČELE FIRMY

Väčšina používateľov Twitteru sa v internetovom hlasovaní vyslovila za odchod Elona Muska z postu riaditeľa tejto sociálnej siete. Samotný Musk sa k výsledkom hlasovania, ktoré sám inicioval, bezprostredne nevyjadril. Pri jeho spustení však prisľúbil, že jeho výsledok bude rešpektovať.

Foto TASR/AP
Dátum 19.12.2022

Väčšina používateľov Twitteru sa v internetovom hlasovaní vyslovila za odchod Elona Muska z postu riaditeľa tejto sociálnej siete. Samotný Musk sa k výsledkom hlasovania, ktoré sám inicioval, bezprostredne nevyjadril. Pri jeho spustení však prisľúbil, že jeho výsledok bude rešpektovať. Elon Musk, ktorý okrem Twitteru vlastní aj automobilku Tesla a kozmickú spoločnosť SpaceX, sa používateľov opýtal: „Mal by som odstúpiť z funkcie šéfa Twitteru?“

Spomedzi viac než 17,5 milióna účastníkov hlasovania, ktoré prebiehalo od nedele večera a skončilo sa v pondelok, viac než polovica – 57,5 percenta – na túto otázku odpovedala kladne. Od konca októbra, keď miliardár Musk kúpil túto sociálnu a mikroblogovaciu sieť, zaviedol viacero zmien vo fungovaní Twitteru. Okrem iného prepustil zhruba polovicu zamestnancov firmy, obnovil množstvo zablokovaných účtov vrátane účtu Donalda Trumpa, zrušil účty viacerým novinárom, pokúsil sa zaviesť poplatky za doposiaľ nespoplatnené služby a zakázať používateľom propagovať konkurenčné internetové platformy.

V rámci diskusií, ktoré viedol s používateľmi Twitteru po spustení hlasovania, Musk písal, že zatiaľ nevie, kto by ho mohol v riaditeľskej funkcii nahradiť. Zároveň znova varoval, že Twitter by mohol postihnúť bankrot. Niektoré zo svojich kontroverzne vnímaných krokov bol Musk nútený pre silný odpor odvolať.

Zároveň prisľúbil, že už nebude robiť zásadné zmeny vo fungovaní siete bez toho, aby sa vopred nespýtal na názor používateľov prostredníctvom internetových prieskumov. Analytici upozorňujú, že od prevzatia Twitteru Muskom výrazne poklesla cena akcií výrobcu elektromobilov Tesla. Členovia predstavenstva Tesly preto údajne vyvíjajú tlak na Elona Muska, aby sa vedenia Twitteru vzdal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.