PRE KORONAVÍRUS ZANIKNE V LETECKEJ DOPRAVE MOŽNO AŽ 46 MILIÓNOV PRACOVNÝCH MIEST

Mnohí predstavitelia leteckého odvetvia predpokladajú, že preprava lietadlami sa na úroveň minulého roka nedostane skôr ako v roku 2024.

Foto pexels/ILUstračnÁ FOTO
Dátum 01.10.2020

Kolaps leteckej dopravy v dôsledku pandémie koronavírusu by mohol celosvetovo viesť k zániku 46 miliónov pracovných miest. Uviedla to koalícia organizácii leteckého odvetvia Air Transport Action Group (ATAG) v správe, ktorú zverejnila v stredu.

Mnohí predstavitelia leteckého odvetvia predpokladajú, že preprava lietadlami sa na úroveň minulého roka nedostane skôr ako v roku 2024. Informuje o tom portál cnn.com. Letisko Viedeň sa pripravuje na ďalšie znižovanie pasažierov, pokračuje v režime kurzarbeit

Do začiatku budúceho roka by v leteckých spoločnostiach, na letiskách a v civilných firmách v oblasti leteckej výroby mohlo zaniknúť 4,8 milióna pracovných pozícií. Ďalších 26 miliónov miest je ohrozených v turizme závislom od leteckej dopravy a 15 miliónov pozícií vo firmách, ktoré predávajú tovary a služby pre letecké odvetvie. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.