PREČO SMRŤ BIELEHO MUŽA NEVYVOLALA ŽIADNE PROTESTY?

Muž vľavo bol zabitý v roku 2016 pri rovnakom zásahu policajtov ako George Floyd. S tým rozdielom, že kvôli bielemu mužovi nikto neprotestoval a žiadne mestá nehoreli.

Foto Facebook
Dátum 08.06.2020

Muž naľavo sa volá Tony Timpa. V roku 2016 bol udusený pri policajnom zásahu v americkom Dallase. Pri zásahu viac ako tridsaťkrát prosil o pomoc, opakoval policajtom, že ho zabijú. Policajti na ňom kľačali celých 14 minút aj keď už mal dávno spútane ruky aj nohy. Keď Timpa po štrnástich minútach utrpenia upadol do bezvedomia, policajti medzi sebou vtipkovali, pretože si mysleli, že zaspal. 

Vyšetrovanie neskôr ukázalo, že policajti čakali skoro 5 minút kým sa obťažovali zavolať pomoc. V momente keď 23 ročného muža nakládali do sanitky bol už po smrti. 

Timpa nebol nikdy trestaný a políciu zavolal sám. Pitva neskôr klasifikovala jeho smrť ako vraždu. 

Zasahujúci policajti sa po krátkej vynútenej pauze vrátili naspäť do aktívnej služby. Média až o 3 roky neskôr informovali o tomto skutku. Celebrity, korporácie, influenceri mlčali. Nikto neprotestoval. Žiadne mesta nehoreli. 

ČÍTAJTE TIEŽ: USA: SÚ TO PROTESTY ZA SPRAVODLIVOSŤ ALEBO ORGANIZOVANÝ ZLOČIN?

Muž napravo sa volá George Floyd. Zomrel následkom veľmi podobného policajného zásahu akým si prešiel Tony Timpa.

Floyd bol niekoľkokrát trestaný:

1998 - 10 mesiacov väzenia za ozbrojenú lúpež
2002 - 8 mesiacov väzenia za držanie kokaínu
2004 - 10 mesiacov väzenia taktiež za držanie kokaínu
2005 - 10 mesiacov za rovnaký skutok
2007 - 5 rokov väzenia za ozbrojenú lúpež v dome, kde bývala tehotná majiteľka

Pri policajnom zásahu bol pod vplyvom amfetamínu a práve sa chystal šoférovať auto.

Policajti, ktorí mali skutok na svedomí sú už vo väzbe, obvinený z vraždy. Média, celebrity, korporácie, influenceri sa a môžu pretrhnúť, aby vyjadrili podporu v tomu čo sa momentálne deje v jeho mene nielen v USA, ale aj na celom svete. 

ČÍTAJTE TIEŽ: NÁSILNE AMERICKÉ PROTESTY SA PRENIESLI UŽ AJ DO EURÓPY

Americké mestá horia, dochádza k masovému rabovaniu a rasovým útokom na bielych Američanov.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.