PREDMANŽELSKÁ ZMLUVA DVOCH MUŽOV

Igor Matovič (OĽaNO) a Daniel Lipšic (NOVA) uzavreli v novembri Zmluvu so Slovenskom

Foto TASR/ANDREJ GALICA
Dátum 01.12.2015

 Len Slovensko o tom nechyrovalo, no včas sa to dozvedelo zo správ. Zmluvu blahosklonne odobrila celá členská základňa - všetci traja partajní v OĽaNO. I pahýľ z NOVA, z ktorej sa so zdvihnutými žalúdkami zo spojenia s Matovičom porúčali siedmi okresní predsedovia a 40 členov späť do rodného KDH. Signatári zmluvy zvestujú spásu Slovenska garantovanú záväzkom, že „nikdy nevstúpia do vlády so Smerom“. Slovensko sa vyjadrilo v prieskume verejnej mienky: agentúra MVO namerala v novembri Smeru 40 percent, kým tandemu OĽaNO/NOVA 4,8 percenta preferenčných hlasov. Nevedno, ako sa teraz Igor hodlá zbaviť „dobrého chlapa Daniela“, ktorého prisľúbil ušetriť od svojho osvedčeného mučidla – detektora lži. Na ten sa môže pripojiť sám a priznať, koľkokrát si trieskal hlavu o múr pre nápad podpísaním predmanželskej zmluvy o budúcej koalícii vrhnúť sa do záprahu so starou politickou mrcinou. Tá nepôsobí ako posila, ale ako prísavka na oji spoločnej káry, poľahky sa zosúvajúcej zo svahu na ceste do budúcej NR SR. Necelých 5 percent tam totiž nedostane ani dvojkoalíciu, ktorej na vstup načim až 7 percent, ba ani samotného Matoviča, ktorý sa v záprahu s Lipšicom dokaličil natoľko, že jeho zranenia sú takmer nezlučiteľné s politickým životom.

A práve tu sa črtá možnosť, ako môžu obaja zmluvne pomôcť Slovensku – neúčasťou v NR SR. Tomuto happyendu už asi nezabránia ani slogany na plagátoch OĽaNO: „Každý rok nás okradnú o 3 miliardy eur. Rok sme mohli jesť zadarmo.“ Zdá sa, že obaja jedli zadarmo oveľa viac než rok. A že Slovensku to stačilo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.