PREDSEDA MAĎARSKÉHO PARLAMENTU KÖVÉR: DNES BY SOM HLASOVAL PROTI VSTUPU DO EÚ!

László Kövér: Po nacistoch a komunistoch sa chystá rozbiť Európu nová totalitná ambícia, ktorá sa niekedy nazýva liberalizmus, posthumanizmus alebo čokoľvek... zelené bláznovstvo. Kategória morálky je v EÚ potlačená a diskusia o nej sa nepripúšťa.

Foto WIKIPÉDIA
Dátum 15.07.2021

Európsku úniu (EÚ) v súčasnosti rozbíjajú tí, ktorí ju chcú teraz chrániť pred Maďarskom, povedal predseda maďarského parlamentu László Kövér z vládnej strany Fidesz. Ako poznamenal, niekoľko západných politikov vyhlasuje, že keby teraz chcelo Maďarsko vstúpiť do Únie, tak by ho pre problémy s právnym štátom a hodnotové rozpory neprijali. Kövér v tejto súvislosti vyhlásil minulú nedeľu pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió, že ak by sa teraz konalo referendum o vstupe Maďarska do EÚ, hlasoval by proti. "Po nacistoch a komunistoch sa chystá rozbiť Európu nová totalitná ambícia, ktorá sa niekedy nazýva liberalizmus, posthumanizmus alebo čokoľvek... zelené bláznovstvo," povedal predseda maďarského parlamentu. Zároveň vyjadril presvedčenie, že kategória morálky je v EÚ potlačená a diskusia o nej sa nepripúšťa.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok v tejto súvislosti na otázku TASR v stredu reagoval, že je z takýchto slov zaskočený. "Nevidím do myšlienkového sveta predsedu maďarského parlamentu, ale spájanie nacizmu a komunizmu s liberalizmom ako hrozby pre Európu je pre mňa úplne neakceptovateľné. Liberáli nestavali koncentračné tábory a nezatvárali ľudí pre ich svetonázor, tak ako nacisti alebo komunisti. Už vôbec nerozumiem spájaniu týchto súvislostí s Európou. Preto si myslím, že aj vo V4 musíme mať zásadnú debatu o tom, ako vidí Európsku úniu Maďarsko, vzhľadom na ostatné posolstvá, ktoré prichádzajú od našich južných susedov. Moja vízia Európskej únie je diametrálne odlišná," zdôraznil šéf slovenskej diplomacie. V maďarskej tlači sa v poslednom čase objavili informácie, že Kövér by mohol byť nástupcom prezidenta Jánosa Ádera. 
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.