PREDSEDA NR SR BUDE UDEĽOVAŤ CENY

Šéf parlamentu bude môcť udeliť cenu Jozefa Miloslava Hurbana osobnostiam aj za zásluhy v humanitárnej oblasti.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 09.07.2020

BRATISLAVA 9. júla (TASR/extraplus.sk) - Predseda Národnej rady (NR) SR bude môcť udeliť cenu Jozefa Miloslava Hurbana osobnostiam aj za zásluhy v humanitárnej oblasti. Vyplýva to z novely zákona o štátnej cene Jozefa Miloslava Hurbana a štátnej cene Alexandra Dubčeka, ktorú vo štvrtok schválili poslanci parlamentu. "Cieľom predloženého návrhu zákona je umožniť oceniť aj mimoriadne významné aktivity osobností pôsobiacich v humanitárnej oblasti za ich výnimočnú záslužnú činnosť v tejto oblasti," odôvodnil návrh novely jeho predkladateľ Jozef Lukáč (Sme rodina).

Novela obsahuje aj to, aby sa súčasťou štátnej ceny stala spolu s listinou o jej udelení aj pamätná plaketa vo forme medaily. Na jej lícnej strane by mal byť vyobrazený Hurban a na jej rube nápis Národná rada Slovenskej republiky.Pamätná plaketa bude tiež súčasťou štátnej ceny Alexandra Dubčeka, ktorú udeľuje vláda. Na jej lícnej strane bude vyobrazenie Dubčeka a na rubovej nápis Vláda Slovenskej republiky.V prípade schválenia novely a jej podpísania prezidentkou by mohla právna úprava nadobudnúť účinnosť od 15. augusta.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne