PREDSEDNÍČKOU VÝBORU NR SR PRE EURÓPSKE ZÁLEŽITOSTI BUDE VLADIMÍRA MARCINKOVÁ

Rozhodli o tom poslanci v tajnej voľbe 91 hlasmi. Na voľbe bolo prítomných 118 členov zákonodarného zboru. Predsedom výboru bol Tomáš Valášek, ktorý sa funkcie vzdal k 9. marcu. Členom však naďalej ostal.

Foto SITA
Dátum 04.05.2021

Predsedníčkou Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre európske záležitosti sa stala Vladimíra Marcinková (Za ľudí). Rozhodli o tom poslanci v tajnej voľbe 91 hlasmi. Na voľbe bolo prítomných 118 členov zákonodarného zboru. Zo 118 odovzdaných hlasovacích lístkov bol jeden neplatný. Na voľbu predsedu parlamentného výboru je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.

Predsedom výboru bol Tomáš Valášek (nezaradený), ktorý sa funkcie vzdal k 9. marcu. Členom však naďalej ostal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.