PREKONANIE COVIDU UŽ MOŽNO NEBUDE STAČIŤ, LENGVARSKÝ CHCE VYTVORIŤ REŽIM LEN PRE OČKOVANÝCH

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský tvrdí, že vo vláde diskutuje o zavedení tzv. režimu ,,O" a teda reštaurácie by boli otvorené len pre zaočkovaných Slovákov. Tí, čo COVID prekonali by teda mali smolu. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 23.12.2021

Skoršie otváranie gastroprevádzok požadoval najmä minister hospodárstva Richard Sulík a bol by za to, aby sa podniky otvorili 25. decembra 2021. 

,,Máme menej ako tri tisíc ľudí v nemocniciach, teraz nie je dôvod na nič čakať, gastroprevádzky trpia," skonštatoval Sulík.

Predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií regionálneho rozvoje a informatizácie Veronika Remišová chce kompromis. Navrhuje otvoriť reštaurácie 3. januára 2022. 

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský najskôr avízoval otvárenie gastroprevádzok až na 9. januára 2022. Tvrdí však, že sa diskutuje o tom, že by gastro fungovalo v režime ,,O", teda iba pre zaočkovaných.  „Zatiaľ sa to vyhodnocuje. Ak dôjdeme k záveru, že takto to bude bezpečnejšie a možno to zvýši motiváciu k očkovaniu, tak to zavedieme,“ vysvetľuje.

Od 9. januára premýšľajú nad otváraním aj iných prevádzok, respektíve kultúrne a iné akcie. Všetko však záleží na epidemiologickej situácii. 

Veronika Remišová informovala, že diskusia o otvorení škôl na rokovaní vlády neprebehla. „Beriem to ako automatické. Otvoria sa gastroprevádzky, otvoria sa školy. Bodka,“ skonštatovala. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.