PREVÁDZKY NESMÚ KONTROLOVAŤ ZDRAVOTNÝ STAV HOSTÍ - UZNALO MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA

FOTO: Podľa Miroslava Heredoša z hnutia Republika vyhláška hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorá umožňuje zamestnancom služieb kontrolovať pri vstupe do prevádzky COVID pasy je nezákonna a tvrdí, že to konečne uznalo už aj ministerstvo zdratovníctva. "Oni vás nesmú kontrolovať, porušujú zákon a je potrebné volať políciu," tvrdí Heredoš.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 13.10.2021

Niektoré zákonnosti z dielne súčasnej vlády a opatrenia hlavného hygienika, ktoré sú častokrát postavené na hlavu kritizujú mnohí obyčajní ľudia, ale aj politici či odborníci. Miroslav Heredoš z hnutia Republika upozorňuje na fakt, že v súčasnosti platí vyhláška hlavného hygienika Jána Mikasa, ktorá umožňuje majiteľom a niektorým zamestnancom v službách kontrolovať pri vstupe do prevádzky COVID pasy. Heredoš však upozorňuje na to, že ide o nezákonny postup.

Lengvarského ministerstvo zdravotníctva uznalo podľa Heredoša, že COVID pas je súčasťou zdravotnej dokumentácie a akékoľvek zisťovania informácií o tom, či je človek očkovaný, neočkovaný alebo testovaný je v nezákonne. 

Herodoš uverejnil oficiálne vyjadrenie Ministerstva zdravotníctva SR, kde rezort uznáva, že informácie o zdravotnom stave sú zdravotnou dokumentáciou na základe zákona o Zdravotnej starostlivosti č. 576/2004 v zmysle paragrafu 2 a odseku 6. 

,,To čo sme tvrdili od augusta je tu teraz čierne na bielom. Každý, kto kontroluje hostí a zákazníkov, či už sú to čašníci, majitelia alebo prevádzkovatelia prevádzok na mieste porušuje zákon a je potrebné volať príslušníkov polície SR. Zo zákona nemajú nárok na tieto informácie a nesmú ich kontrolovať!" Vyhlásil Heredoš. Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.