PREZIDENT MÁ ZMIEROVAŤ, NIE ROZOŠTVÁVAŤ

Ľ. Blaha: Zuzana Čaputová je mačka vo vreci

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 09.03.2019

BRATISLAVA 9. marca (TASR/Extra plus) – Prezident má zmierovať a nie rozoštvávať spoločnosť. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha zo Smeru-SD. 

"Keď bola minulý rok spoločnosť rozdelená pre vraždu novinára a jeho snúbenice, prezident Kiska rozoštvával spoločnosť a 'hecoval' ľudí, aby nenávideli a rozbili vládu," povedal Blaha, podľa ktorého by to prezident robiť nemal bez ohľadu na názor na aktuálnu vládu. Prezidentskú kandidátku Zuzanu Čaputovú označil za "mačku vo vreci" a liberálnu fanatičku, ktorá podporuje aj homosexuálne adopcie. "Nikto o nej nevie nič, vo svojej minulosti bola iba lokálna aktivistka, ktorá sa pýši akousi skládkou," myslí si Blaha.

Diskutujúci sa venovali aj situácii po článku štátneho tajomníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka. "Jeho článok bol úplne zbytočnou provokáciou Ruska," tvrdí Blaha považujúci za logickú reakciu ruského veľvyslanca, ktorý sa ohradil proti tvrdeniam Ondrejcsáka, že Rusko považuje Slovensko za nepriateľa. Matovič v tejto súvislosti uviedol, že predseda národnej rady, ako aj Blaha sa správajú ako agenti ruskej tajnej služby.

V súvislosti s ponukou sumy 105 miliónov dolárov od vlády USA na rekonštrukciu letísk v Malackách a Sliači Blaha uviedol, že zvolá európsky výbor NR SR. "Minister Lajčák bude na ňom mať možnosť garantovať, že žiadne základne, americkí vojaci ani zbrane nie sú témou. Rok pred voľbami by akékoľvek militaristické paktovanie s USA bolo čistou politickou samovraždou pre Smer-SD aj SNS," uviedol Blaha s tým, že podobné snahy zastavia. "Som si istý, že je to len technická dohoda a o nič také nejde," dodal.