PREZIDENTKA BUDE OZNAMOVAŤ V MHD ZASTÁVKU HODŽOVO NÁMESTIE

AUDIOZÁZNAM: Zuzana Čaputová: Doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek.

Foto Archív
Dátum 16.09.2020

BRATISLAVA 16. septembra (SITA/extraplus.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová bude cestujúcim v bratislavskej mestskej hromadnej doprave oznamovať názov zastávky Hodžovo námestie - Prezidentský palác. Hlava štátu o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti. Oznámila to pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, v rámci ktorého spolupracovala s Dopravným podnikom Bratislava.

„Teším sa, že som mohla podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania nahraním hlásenia k zastávkam na Hodžovom námestí,“ uviedla na sociálnej sieti. „Doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek. Do roku 2030 by sme tak mohli naplniť cieľ, stať sa uhlíkovo neutrálnym úradom,“ dodala.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.