PRIESKUM: DANKOVA SNS SA BLÍŽI K PIATIM PERCENTÁM

Prieskum agentúry AKO: Vzhľadom na výsledky volieb by Hlas-SD v parlamente získal 31 kresiel, Smer-SD 28, Progresívne Slovensko 24, SaS 16, OĽaNO 15, Republika 13, Sme rodina 12 a KDH 11.

Foto BRANISLAV BIBEL/SITA
Dátum 19.01.2023

Pokiaľ by sa parlamentné voľby uskutočnili v prvej polovici januára, vyhrala by ich strana Hlas-sociálna demokracia so ziskom 17,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu Agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia Joj.

 

 

DANKO CHCE ROKOVAŤ S PREDSEDOM PSN ROMANOM STOPKOM A ĎALŠÍMI

 

Predseda SNS Andrej Danko plánuje urobiť všetko preto, aby došlo k dohode o vytvorení veľkého bloku, ktorého súčasťou bude Smer-SD, Hlas-SD a mimoparlamentné politické strany.

 

Agentúra prieskum robila od 10. do 16. januára na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov telefonickou formou. Respondenti odpovedali na otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do NR SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?".

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu umiestnil Smer-sociálna demokracia so ziskom 15,9 percenta hlasov.

Nasledujú Progresívne Slovensko (13,2%), SaS (9,1%), OĽaNO (8,7%), Republika (7,3%) a Sme rodina (6,8%). Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo aj KDH, ktoré by získalo 6,2 percenta hlasov.

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali SNS (4,1%), Za ľudí (2,9%), Aliancia - Szövetség (2,1%), Maďarské fórum a tiež Kotlebovci - ĽS NS (obe po 1,9%).

Vzhľadom na výsledky volieb by Hlas-SD v parlamente získal 31 kresiel, Smer-SD 28, Progresívne Slovensko 24, SaS 16, OĽaNO 15, Republika 13, Sme rodina 12 a KDH 11.

Podľa prieskumu 67,2 percenta opýtaných vedelo, koho by vo voľbách volilo. Naopak, 15 percent respondentov uviedlo, že by voliť nešlo. Celkovo 16,9 percenta opýtaných nevedelo na otázku odpovedať a 0,9 percenta odpovedať nechcelo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.