PRIESKUM: VOĽBY BY NA PRELOME MARCA A APRÍLA VYHRAL SMER

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali na prelome marca a apríla, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,6 percenta hlasov. Druhé v poradí by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 20,1 percenta hlasov, po ňom nasleduje Hlas-SD, ktorý by získal 17,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 07.04.2024

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali na prelome marca a apríla, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,6 percenta hlasov. Druhé v poradí by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 20,1 percenta hlasov, po ňom nasleduje Hlas-SD, ktorý by získal 17,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH (6,3 percenta) a SaS (5,4 percenta).

Uspeli by tiež SNS, ktorá by získala 5,1 percenta hlasov, a Aliancia s podporou päť percent hlasov. Pred bránami Národnej rady SR by zostala koalícia hnutia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí. Síce by získala 6,4 percenta hlasov, nedosiahla by však sedempercentné kvórum požadované pre koalície. Hranicu zvoliteľnosti by neprekročili Republika, ktorá by dostala 4,6 percenta hlasov, ani Demokrati s 3,7 percenta hlasmi.

ĽSNS by podľa prieskumu volilo 1,9 percenta hlasujúcich, hnutie Sme rodina by volilo 1,8 percenta. Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 40 kresiel, PS 37 kresiel a Hlas-SD 33 kresiel. S 12 poslancami by v NR SR bola KDH, desať kresiel by mala SaS a po deväť kresiel by získali SNS a Aliancia. Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1015 respondentov v období od 28. marca do 2. apríla.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.