PRIESKUM: VOĽBY BY VYHRAL SMER, DO PARLAMENTU BY SA DOSTALA AJ ALIANCIA

Na základe výsledkov volieb by Smer v parlamente získal 39 kresiel, Progresívne Slovensko 35, Hlas 32, SAS 12, KDH a SNS po 11 a Aliancia 10 kresiel.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 04.03.2024

Ak by sa parlamentné voľby konali vo februári, vyhral by ich strana Smer-SSD so ziskom 21,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila TV Markíza v relácii Na telo. Na druhom mieste by podľa prieskumu skončilo Progresívne Slovensko, ktoré by podporilo 18,9 percenta opýtaných a ako tretí by sa umiestnil Hlas-SD so ziskom 17,2 percenta respondentov.

Na štvrtom mieste by sa umiestnila SaS so ziskom 6,2 percenta hlasov nasledovaná KDH, ktoré by získalo podporu 6,1 percenta. Koalícia hnutia Slovensko, Kresťanskej únie a strany Za ľudí by získalo podporu 5,9 percenta opýtaných, čo by jej však ako koalícii nestačilo na účasť v zákonodarnom zbore. Účasť v parlamente by si však zabezpečili SNS (5,8 percenta) ako aj Aliancia – Szövetség (5,4 percenta). Naopak, pred bránami národnej rady by ostali Republika (4,2 percenta), Demokrati (3,5 percenta), ĽS NS (2,7 percenta) ako aj Sme rodina (2,6 percenta).

Na základe výsledkov volieb by Smer v parlamente získal 39 kresiel, Progresívne Slovensko 35, Hlas 32, SAS 12, KDH a SNS po 11 a Aliancia 10 kresiel. Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 14. až 21. februára formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1025 respondentov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.