PRIESKUM: VOLIČI SMERU SI ŽELAJÚ JEHO SPOLUPRÁCU S HLASOM, SNS A REPUBLIKOU

Voliči strany Hlas-SD by si v druhej voľbe vybrali Smer-SD (28 %), Sme rodina (13 %) a Progresívne Slovensko (10 %).

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 02.06.2023

Ak by bola možnosť voliť v parlamentných voľbách dve strany, ako druhá voľba by pre voličov bolo najčastejšie hnutie Progresívne Slovensko, ktoré by si zvolilo 11 percent respondentov. Nasledovala by strana Sloboda a Solidarita (SaS) s 10,6 percentami a treťou by bola strana Smer-SD s desiatimi percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu televízie Joj Na hrane. Agentúra uskutočnila prieskum od 4. do 10. mája na vzorke tisíc respondentov.

Druhou voľbou by bola pre 7,2 percenta voličov strana Hlas-SD, pre 6,7 percenta voličov hnutie Republika, hnutie Sme rodina by ako druhá voľba získalo 5,7 percenta hlasov a štyri percentá opýtaných by ako druhú voľbu prijalo zhodne stranu Demokrati a hnutie OĽaNO a priatelia. Stranu Kotlebovci-ĽSNS, Kresťanskodemokratické hnutie a Slovenskú národnú stranu by ako druhú voľbu volilo zhodne 2,4 percenta voličov. Takmer 13 percent voličov by nevolilo žiadnu inú stranu, okrem tej, ktorú uviedli v prvej voľbe.

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že voliči Smeru ako druhú stranu najčastejšie uvádzali Hlas-SD (28 %), Republiku (23 %) a Slovenskú národnú stranu (10 %). Voliči strany Hlas-SD by si v druhej voľbe vybrali Smer-SD (28 %), Sme rodina (13 %) a Progresívne Slovensko (10 %). Voliči Progresívneho Slovenska by ako druhú voľbu vybrali SaS (55 %), Demokratov (13 %) a hnutie OĽaNO a priatelia (5 %). Druhou voľbou pre voličov SaS by bolo Progresívne Slovensko (52 %). Voliči hnutia OĽaNO a priatelia najčastejšie uviedli strany Sme rodina (17 %) a Progresívne Slovensko (13 %).

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.