PROFESOR HRUŠOVSKÝ: OČKOVANIE JE GÉNOVÁ MANIPULÁCIA!

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Profesor verejného zdravotníctva Štefan Hrušovský: Kampaň Vakcína je sloboda spolu s účastníkmi z politického života je konflikt záujmov. Politici nemajú právo prezentovať produkty takého malého počtu komerčných spoločností. O každom by malo byť známe, či prijíma odmenu za to, že presadzuje používanie vakcíny.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 02.07.2021

Premiér Heger (odborník na vodku) a prezidentka SR Čaputová (odborníčka na pezinskú skládku) tlačia verejnosť do očkovania a hovoria, že je to jediná možnosť, ako sa vyhnúť vírusu. Ani jeden z nich nie je vyštudovaný lekár a bohorovne odporúčajú očkovanie, hoci ide o experimentálne vakcíny, za ktoré výrobcovia v prípade vedľajších účinkov odmietajú niesť zodpovednosť, tú ponesie štát. „Kampaň Vakcína je sloboda spolu s účastníkmi z politického života je konflikt záujmov. Politici nemajú právo prezentovať produkty takého malého počtu komerčných spoločností. Na to majú prípadne právo osobnosti spoločenského či športového života“, povedal pre Extra plus profesor verejného zdravia Štefan Hrušovský. Pred pár týždňami analytik a lekár Juraj Mesík v TA3 uviedol, že Slovensko čelí problému, ktorý je zároveň aj celosvetovým problémom, že mnohí epidemiológovia, imunológovia a členovia konzília odborníkov sú zároveň na výplatných listinách farmafiriem.

Opýtali sme sa profesora Hrušovského, či to tiež nie je konflikt záujmov a či im môžeme teda dôverovať, keď sú platení za propagáciu vakcín jednotlivých výrobcov. „Áno, je to konflikt záujmov. Byť platený nejakou farmakologickou firmou nie je zločin ani priestupok, je to práca. Prípadne farmakologická spoločnosť prispieva občianskemu združeniu na podporu vzdelanosti. To je všetko legálne, ale problém je, že zamestnanci takýchto združení alebo firiem sú v štátnych orgánoch, ktoré rozhodujú o stratégii zdravotnej starostlivosti v Slovenskej republike. A toto je konflikt záujmov. O každom by malo byť známe, či prijíma odmenu za to, že presadzuje používanie vakcíny. Prípadne, že sám vyrába diagnostické testy. A verejnosť má bez debaty právo poznať mená osôb v konzíliách“, uviedol profesor medicíny Štefan Hrušovský.

ČÍTAJTE TIEŽ: PROFESOR HRUŠOVSKÝ: STOJÍME NA ZAČIATKU ZRODU NOVÉHO TOTALITNÉHO REŽIMU!

Predstavitelia vlády a prezidentka SR žiadajú, občanov, aby sa vo veľkej miere dali zaočkovať, ale ľuďom nezdôrazňujú, že ide o experimentálne vakcíny. Ako dlho sa overuje vakcína, kým sa dostane do obehu? „To sú verejne známe informácie, že proces vývoja v priemere trvá osem až desať rokov.  Som celou váhou svojej osobnosti proti povinnému očkovaniu proti koronavírusu. Som za dobrovoľné očkovanie, nech sa jednotlivec rozhodne, ako naloží so svojím zdravím. Keď sa ma opýta pacient, čo má urobiť v súvislosti s očkovaním, tak to spoločne rozoberieme, ale sám nezverejňujem informáciu, či som, alebo nie som zaočkovaný. Aj touto informáciou sa porušujú princípy zdravotnej starostlivosti. Prečítajte si príbalový leták, ktorý je uvedený na www.adc.sk pri všetkých štyroch u nás schválených vakcínach: „Tento liek je predmetom ďalšieho monitorovania. To umožní rýchle získanie nových informácií o bezpečnosti. Môžete prispieť tým, že nahlásite akékoľvek vedľajšie účinky, ak sa u vás vyskytnú. Informácie o tom, ako hlásiť vedľajšie účinky, nájdete na konci v časti 4.“ Týmto sa jasne potvrdzuje evidentná a zbytočne spochybňovaná skutočnosť, že sa deje celosvetový výskum a zaočkovaní ľudia sú naozaj súčasťou rozsiahlej klinickej štúdie. A ten, kto sa ide dať zavakcinovať, musí podpísať súhlas, že pokračuje v štúdii. Samozrejme, producenti sú aj ostrieľaní obchodníci a mnohorako sa poistili skôr, ako experimentálne vakcíny pustili na používanie. Pripomeňme, že vo validizačných štúdiách boli vylúčení z procesu testovania ľudia so závažnou chorobou srdca, obličiek, pečene, pacienti s poruchou imunity a ďalší. Takže nebolo možné garantovať bezpečnosť pre všetkých“, uvádza profesor verejného zdravotníctva Štefan Hrušovský.

ČÍTAJTE TIEŽ: LEKÁR JANCO: ĽUDÍ NEOČKUJÚ, IDE O GÉNOVÚ TERAPIU

Nemecké úrady neodporúčajú, aby sa v Nemecku očkovali deti. Hegerova vláda však presadzuje aj očkovanie detí od 12 rokov. Je to podľa vás správne? „Nikto nevie, čo to znamená zaočkovať deti. Síce obaja v tomto rozhovore používame pojem očkovanie, ale to nie je správny výraz. Tu ide o génovú terapiu. Je bunka, do ktorej prinesieme gén a ten gén za pomoci nástrojov bunky vyprodukuje časť vírusu, to sú tie spike tyčinky – tŕne, ktoré sa ocitnú na povrchu buniek a v krvnom obehu. Imunitný systém tieto tŕne rozpozná a pri infekcii zlikviduje buď bunku, tŕne alebo samotný vírus. Je to výroba časti vírusu v organizme na to, aby sa s ňou imunitný systém stretol, nachystal sa, zapamätal si to a keď príde vírus, aby ho porazil. Toto je princíp RNA vakcín. Nie je to vakcinácia v doterajšom ponímaní, ale je to výroba časti vírusu v organizme. Takýto postup sa volá génová terapia a dlhé roky sa skúma pri zhubných nádoroch. Pri koronavíruse však nemožno hovoriť ani o terapii, pretože človek, ktorý sa očkuje, je zdravý. Najsprávnejšie pomenovanie pre proces, ktorý sa tu realizuje, je génová manipulácia. Musíme si zvykať na skutočnosť, že sa do života dostáva génová manipulácia“, uzavrel svoje vyjadrenie pre Extra plus profesor Štefan Hrušovský.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.