PROFESOR HRUŠOVSKÝ: POVINNÉ OČKOVANIE JE BRUTÁLNY ZÁSAH DO SLOBODY ČLOVEKA!

Vladimír Krčméry: Dnes je na planéte zaočkovaných 1-2 miliardy ľudí, ale pokiaľ nezaočkujeme aj krajiny tretieho sveta, tak sa pandémie nezbavíme. Očkovanie nie je však jediné východisko z tejto situácie, to treba pripustiť. Samotné očkovanie nedosiahlo účinok, ktorý sme si želali.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 25.08.2021

Denník Nový Čas ako prvé médium hlavného prúdu priniesl objektívnu diskusiu dvoch odborníkov medicíny, ktorí stoja na opačných brehoch v otázke riešenia pandémie a názore na očkovanie. V moderovanej online relácii denníka Nový Čas diskutovali epidemiológ a infektológ profesor Vladimír Krčméry a internista, hepatológ, gastroenterológ profesor verejného zdravotníctva Štefan Hrušovský.

Internista, hepatológ a gastroenterológ profesor Štefan Hrušovský

 

Narodil sa 9. septembra 1954 v Bratislave. Vďaka uvoľneným šesťdesiatym rokom navštevoval strednú školu – Carnotovovo lýceum vo francúzskom Dijone. Po maturite vo Francúzsku sa rozhodoval medzi štúdiom jazykov, filozofiou, architektúrou a medicínou. Zvíťazila medicína, pretože podľa neho je univerzálna a existujú v nej smery od výskumu až po chirurgiu. Štúdium medicíny skončil v roku 1979 na LF UK v Bratislave. Ovláda päť svetových jazykov a na svojom konte má niekoľko ocenení i odborných štúdií. V poslednom desaťročí sa komplexne venuje zlyhávaniu pečene vrátane eliminačnej liečby chorôb pečene. Vytvoril hepatologickú skupinu transplantačného tímu pečene a patrí medzi najväčších odborníkov v hepatológii. Dlhodobejšie pôsobil vo Francúzsku a krátkodobo vo Vietname. Prednáša na Vysokej škole Svätej Alžbety, ktorú založil profesor Vladimír Krčméry, hoci sa s ním v mnohých otázkach rozchádza, ale v oblasti epidemiológie a imunológie vedia nájsť spoločnú reč. Pracuje ako lekár špecialista v druhej línii s pacientmi z komunity. Ako hovorí, nie je hrdina covidu, ale bol v línii medicíny, tak ako po minulé roky, a neusiloval sa zmeniť spôsob práce, aby poskytoval svojim pacientom starostlivosť počas celého roka. Nezatvoril ambulanciu len preto, že je tu koronavírus. Zažíval so svojimi kolegami obrovskú blokádu práce, ktorú im spôsobila covidová propaganda. 

Na úvod relácie profesor Hrušovský uviedol, že nesúhlasí s očkovaním detí, pretože táto choroba nie je detskou chorobou, to nie je závažná choroba pre deti, ktorá ich neohrozuje. S týmto názorom sa dokonca stotožnil aj profesor Krčméry. "Nie je dosť poznatkov účinkov vakcíny na deti do 12 rokov, ale aj nežiadúcich účinkov. Nemeckí odborníci boli najskôr proti očkovaniu detí a dnes majú voči očkovaniu detí neutrálny postoj“, povedal Krčméry. Profesor Hrušovský uviedol, že najhoršie, čo mohla vláda a konzílium odborníkov urobiť na začiatku pandémie bola izolácia starých ľudí. „Izolácia je najhorší prvok pri zhoršovaní chorôb u seniorov a zároveň je skrátením samotného života. Starí ľudia dostali namiesto perfektných opatrení fyzickú izoláciu.

ČÍTAJTE TIEŽ: PROFESOR HRUŠOVSKÝ: OČKOVANIE JE GÉNOVÁ MANIPULÁCIA!

Na Slovensku dostali v „one time“ radikálny úder do svojho vývoja deti, ktoré prestali chodiť do školy a mali ročné prázdniny. Dospelá populácia dostala najťažší úder a tým bolo obmedzenie práce a zároveň príjmu a „next time“ bolo celoplošné testovanie, ktoré trvá dodnes. Je množstvo zamestnaní, kde sa musia ľudia pravidelne testovať. Toto rozhodne nebolo len o jednom víkende, keď sa nemohlo ísť na hroby. Tretia časť je očkovanie. V severských krajinách sa očkuje úplne inak ako na Slovensku, očkujú ľudí nad 70 rokov a vyššie. Majú preočkovanosť seniorov niečo nad 80 percent. Mladšie kategórie nemajú dôvod očkovať sa, pokiaľ nemajú rizikové faktory. Nesúhlasím s očkovaním, lebo to niekto nariadil, ale odporúčam starším občanom, aby sa rozhodli dobrovoľne, ako pristúpia k svojmu zdraviu a ako si ho chcú chrániť. Nepoznám lekára, ktorý by nesúhlasil s perfektnou očkovacou látkou, ktorá by nás zbavila pandémie, ale takú dnes nemáme, preto nemôžeme ľudí nútiť očkovať sa. Navyše degradáciu očkovania spôsobila lotéria, ktorá je postavená na výhre jedného a prehre všetkých ostatných, toto mi už naozaj pripomína gladiátorsky súboj“, povedal profesor Hrušovský.

Naopak profesor Krčméry navrhuje očkovať, čo najširšie masy a drží palce ministrovi zdravotníctva Lengvarskému v presadení povinného očkovania zdravotníkov, vojakov, či učiteľov. Profesor Hrušovský má na povinné očkovanie rovnaký názor, ako na celoplošné testovanie, že ide o brutálny zásah do slobôd občanov. Hrušovský celoplošné testovanie nazval vojenskou akciou do osobnej slobody občanov. „Už teraz sa v mnohých zamestnaniach vyžaduje, aby boli zamestnanci zaočkovaní. Predstavme si, že by sa za posledný rok rozprávalo o iných možnostiach ako riešiť pandémiu, tak ako o vakcínach. Tak určite by nebolo na Slovensku 50 percent zaočkovaných občanov. Na Slovensku je vývoj očkovania daný atmosférou, ktorú tu vytvárajú predstavitelia štátu, ale oni nereprezentujú skutočný názor obyvateľstva. Mnoho ľudí je dnes na Slovensku zaočkovaných z donútenia. Zdôrazňujem, že očkovanie má prebiehať v odborných zdravotníckych zariadeniach a nie v obchodných domoch. Očkovanie je predsa medicínsky výkon a má sa realizovať v ambulanciách a samozrejme tu musí platiť aj zásada výhrady vo svedomí“, povedal Štefan Hrušovský. Zároveň upozornil na fakt, že na Slovensku sa hovorí o New Yorku, kde všetky osoby pracujúce vo verejnom sektore musia byť zaočkované, ale nehovoríme o Texase, kde je platný zákon, kde sa nesmie pozerať na to, či je človek zaočkovaný alebo nie. Občan nemôže byť teda diskriminovaný.  Podobná je aj situácia na Floride.

„Delta sa šíri rovnako u zaočkovaných aj nezaočkovaných vrátane úmrtí, ktoré sú nízke, ide o jedno alebo dve promile. Očkovanie nechráni, veď prečo je potrebná tretia vakcína? Preto lebo dve dávky sú neúčinné, navyše prichádza variant Lambda, na ktorý nie je vakcinácia vôbec účinná“, uzavrel svoje vyjadrenie profesor Štefan Hrušovský. „Zdravotníctvo potrebuje šesť rokov na to, aby sa spamätalo z pandémie a zároveň pripravilo ďalších odborníkov do zdravotníctva“, povedal profesor Krčméry. Ten zároveň upozornil, že hoci drží Lengvarskému palce pri povinnom očkovaní, môže sa stať, že mnohí lekári budú mať výhradu vo svedomí a nedajú sa zaočkovať a tým pádom odídu do inej sféry, čo môže mať katastrofálne následky pre zdravotníctvo. „Dnes je na planéte zaočkovaných 1-2 miliardy ľudí, ale pokiaľ nezaočkujeme aj krajiny tretieho sveta, tak sa pandémie nezbavíme. Očkovanie nie je však jediné východisko z tejto situácie, to treba pripustiť. Samotné očkovanie nedosiahlo účinok, ktorý sme si želali“, skonštatoval Vladimír Krčméry. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.