PROGNOSTICI A INÁ HÁVEĎ

Prezidentskej kancelárii radia sporní poradcovia a kontroverzní našepkávači

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 27.01.2020

Každoročne, keď Nový rok prelieza plot času, natrhne si gate. A odrazu sa z nich na svet sypú omrvinky – s bilanciami, so želaniami, s predsavzatiami a, samozrejme, s prognózami vývoja. Vypočuli aj prečítali sme si ich, samozrejme, obrovské množstvo i na prahu roku 2020. Vyvalili sa na nás z médií ako handry zo starinárovej skrine. Politici a politológovia mleli dookola len tú svoju – o voľbách a želaných výsledkoch. Mňa osobne však najviac zaujali len posolstvá dvoch jasnovidiek.

Najslabší mandát

Prvá vedma sa do svojej čarovnej gule, nájdenej na smetisku v Pezinku, zahľadela hĺbavo v Grasalkovičovom paláci. „Slovensko by malo využiť príležitosti, ktoré priniesli odhalenia v roku 2019, a pre zachovanie dôvery verejnosti v inštitúcie vyšetriť všetky kauzy,“ povedala Zuzana Čaputová. Za kľúčový bod ďalšieho vývoja považuje – ako inak – februárové parlamentné voľby. Úradnícku vládu a predčasné voľby vníma ako jednu z možností, ktorá môže nastať. Prezidentka Slovenskej republiky s dosiaľ najslabším mandátom pripomína politikom silným hlasom zodpovednosť za každé vyrieknuté slovo. Podľa skorumpovaných denníkov za podstatnú označuje aj voľbu nového generálneho prokurátora. Sporného kandidáta by vraj odmietla vymenovať. Mená sporných poradcov a kontroverzných našepkávačov prezidentská kancelária neuvádza, no zvýšený pohyb zásobovacích vozidiel s rozličným tovarom dáva tušiť, že sa čoskoro vyfarbia...

Dôsledky liberálnej zmeny

V plnom rozsahu to potvrdzujú viaceré proroctvá starej bulharskej veštkyne Vangy, ktorá náš svet opustila už pred vyše dvadsiatimi rokmi. Žena s prezývkou Nostradamus Balkánu vyriekla proroctvo až do roku 5079, keď sa podľa nej skončí svet. Keďže sa predpovede tejto slepej jasnovidky zväčša plnia, niektoré bulvárne médiá priniesli jej odpoveď na otázku, čo čaká svet v roku 2020. Bude vraj šokujúci! Amerika aj Rusko by mali prísť o svojich lídrov. Prezidenta USA údajne skolí nádor na mozgu ako dôsledok záhadnej choroby, pre ktorú i ohluchne, a na ruského prezidenta spácha atentát samotný Kremeľ.

Žena ďalej tvrdila, že príde k zničeniu Ázie, ktorá bude zatopená, a taktiež k rozvratu Európy, ktorú zničia islamskí teroristi chemickými zbraňami.

Našincovi teda neostáva nič iné, len pochopiť márnu snahu o zachovanie sociálnych istôt, o záchranu národných či kultúrnych hodnôt a o udržanie slovenskej štátnosti. Veď politológovia, prognostici, politici, zapredaní novinári, preľaknutí poplatní akademici zo SAV a iná farizejská háveď nás už pred voľbami 2020 presviedčajú o neodvratnom víťazstve liberálov. Našťastie, slepá veštkyňa z hĺbky minulosti šepká aj o dôsledkoch ich toľko vytrubovanej zmeny. No a nech, veď svetlo najlepšie vidieť v temnote!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.