PROGRESÍVCI: JEDINÁ CESTA Z PANDÉMIE JE POVINNÉ OČKOVANIE!

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko a mimoparlamentná strana Spolu opäť kopú za jeden tím. Spoločne sa podporujú v povinnom očkovaní ľudí nad 60 rokov a tvrdia, že je to jediná cesta z pandémie. 

Foto sita/ľudovít Vaniher
Dátum 06.12.2021

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) aj strana Spolu podporujú zavedenie povinného očkovania u ľudí nad 60 rokov. O povinnom očkovaní tejto vekovej kategórie hovoril cez víkend premiér Eduard Heger (OĽANO) ako o ceste z pandémie.

PS súhlasí, že očkovanie je jedinou cestou z pandémie, pričom riešenie vidí v povinnom očkovaní všetkých dospelých obyvateľov, okrem tých, ktorí nemôžu byť očkovaní zo zdravotných dôvodov. "Povinné zaočkovanie ľudí starších ako 60 rokov by však bol výborný prvý krok," vyhlásila predsedníčka hnutia Irena Bihariová. Podľa PS by mal byť zároveň schválený zákon o odškodnení poškodených prevádzok a podnikateľov.

S návrhom povinného očkovania súhlasí aj Spolu. Podmienkou je dobre zvládnutá logistika, pričom apeluje na spoluprácu a komunikáciu so samosprávami. "Veríme, že treba vyskúšať všetky možnosti pozitívnej motivácie predtým, ako vyhodíme pol miliardy eur na neadresné príspevky a začneme uvažovať o represívnych opatreniach," skonštatovala podpredsedníčka strany Andrea Letanovská.

Mimoparlamentná Dobrá voľba zas vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby podporila zdravotníkov svojím vystúpením v Národnej rade (NR) SR. Podľa predsedu strany Tomáša Druckera sa poslanci venujú "bláznivým nápadom ministra financií, pričom zdravotníctvu hrozí najhorší rozpočet za dekádu", uviedol s tým, že pomoc prezidentky je v tejto chvíli potrebná a dôležitá.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.