PROGRESÍVCI SPÚŠŤAJÚ PETÍCIU ZA POVINNÉ OČKOVANIE: NEBOJME SA KRIČIACEJ MENŠINY A OPOZÍCIE!

Irena Bihariová, predsedníčka PS: Riadime sa závermi odborníkov, ktorí jasne hovoria, že je potrebné rapídne zvýšiť očkovanosť, aby sa situácia zásadným spôsobom zlepšila a nemuseli sme byť opäť v zajatí série lockdownov.

Foto Facebook/Irena Bihariová
Dátum 02.12.2021

Strana Progresívne Slovensko (PS) spustila online petíciu za povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých dospelých okrem tých, ktorí nemôžu byť očkovaní zo zdravotných dôvodov. PS zároveň predstavilo odškodňovací zákon. Podľa predsedníčky Ireny Bihariovej sú to jediné dva spôsoby, ako sa Slovensko môže dostať z pandémie.

„Riadime sa závermi odborníkov, ktorí jasne hovoria, že je potrebné rapídne zvýšiť očkovanosť, aby sa situácia zásadným spôsobom zlepšila a nemuseli sme byť opäť v zajatí série lockdownov,” vyhlásila Bihariová. Spustením petície chce strana dať možnosť vyjadriť sa aj mlčiacej väčšine a dosiahnuť, aby sa vláda „prestala báť kričiacej menšiny a cynických opozičných lídrov”.

Progresívne Slovensko tiež pripravilo odškodňovací zákon, ktorého podstatou je právny nárok na odškodnenie a jeho predvídateľnosť. „Nárok by mal mať každý, kto musel z rozhodnutia vlády alebo Úradu verejného zdravotníctva prevádzku obmedziť alebo zatvoriť a tržby sa mu prepadli aspoň o 20 %,” vysvetlil podpredseda PS Michal Truban. Ako doplnil, tento zákon sa nevylučuje s inou pomocou, napríklad so schémami z prostriedkov Európskej únie. Kompenzácia zároveň nemá byť obmedzená len na konkrétny náklad ako sú mzdy alebo nájomné. „Ak niekoho vo verejnom záujme poškodíme, musíme ho aj odškodniť. Zo zákona, z povinnosti a nie ako nepredvídateľný rozmar,“ doplnil Truban.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.