PROKOPOVÁ: BEZ OČKOVANIA DETÍ NIKDY NEDOSIAHNEME KOLEKTÍVNU IMUNITU

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR tvrdí, že očkovanie maloletých je dôležité.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 09.06.2021

Očkovanie maloletých je dôležité. Po rokovaní vlády to v stredu na tlačovej konferencii povedala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová. Pred pár dňami otvorili čakáreň pre maloletých vo veku od 12 do 15 rokov.

„My pediatri vítame tento krok,“ povedala Prokopová. Uvoľnenia v krajine môžu podľa nej nastať až keď budeme mať kolektívnu imunitu na úrovni zaočkovanosti 70 - 80 % obyvateľstva. A ak by sa nedali očkovať deti, ktoré taktiež dokážu prenášať koronavírus, tak toto percento podľa nej nikdy nedosiahneme.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.