PSN – ALTERNATÍVA PRE SLOVENSKO

Roman Stopka, predseda PSN: Našu stranu výslovne zaujíma progres Slovenskej republiky, jej zvrchovanosť, suverenita, nezávislosť v rozsahu maximálnych možností.

Foto JANA Birošová
Dátum 08.06.2023

Súhlasím s názorom, že politických strán je na našu málopočetnú spoločnosť primnoho. To však dokazuje, že predsa len máme ľudí schopných vidieť a rozlíšiť omyly, chyby či nekvalifikovanosť politických predstaviteľov, nastolených voľbami, od politických oportunistov, zradcov a zapredancov. Nejdem porovnávať našu politickú stranu Práca slovenského národa s nijakou inou politickou stranou. Program ostatných strán, spolu s prezentačnou taktikou, je vecou ich intelektuálneho potenciálu a mravnosti pohnútok konania nielen vedenia, ale aj celej členskej základne.

PSN tu je od 2015

Nezaložili sme našu politickú stranu z nejakého egocentrizmu či osobných ambícií akýchsi nespratných osobností. Založili sme ju nie včera, ako sa stalo už takmer zvykom, ale už v roku 2015, pretože povrchnosť, ľahkovážnosť v prijímaní medzinárodných záväzkov, ľahostajnosť k osudu Slovenskej republiky, jej majetku a prírodným zdrojom z pozície parlamentných strán začala byť natoľko hrozivá, že aj ľahostajní mohli vidieť, ako sa rozbíja a ničí celý štát. Založili sme ju kvôli potrebe likvidovať tendenčné ohlupovanie občanov bezočivo klamúcou propagandou a nevyhnutnosti nastoliť pravdu o riadení spoločnosti. Práve kvôli presadeniu prospechu občana a jeho štátu sa usilujeme o dosiahnutie politického vplyvu a moci. Našu stranu výslovne zaujíma progres Slovenskej republiky, jej zvrchovanosť, suverenita, nezávislosť v rozsahu maximálnych možností. Naším neústupným kritériom pre akékoľvek zahraničné vzťahy a obzvlášť spoluprácu je územná celistvosť SR a nedotknuteľnosť jej štátnych hraníc. Všetko toto politické strany dnes mocensky pôsobiace v NR SR dlhodobo ignorujú, aj keď sa podaktoré občas, pred voľbami dokonca veľmi hlasno, k týmto hodnotám hlásia. V skutočnosti ich však zaujíma len vlastná moc, trocha stranícky prospech, lebo ten ich drží, a hodnotiace kvalifikácie z masmédií slúžiacich zahraničným vlastníkom. Lenže to je postup smerujúci nielen štát, ale aj národ do ničoty zániku. Takto nás už po kúskoch, prostredníctvom malých krôčikov okliešťujúcich našu zvrchovanosť, dovliekli pod mocenský vplyv zahraničných prospechárov. Oni to budú, čo postupom času vytesnia aj prospechárov domácich. Naša strana pretláča, ako samozrejmý princíp, rovnoprávnosť a dôstojný vzťah medzi štátom a občanom. Tvrdíme a presadzujeme štátnu moc, ktorá musí mať voči občanovi nielen práva a možnosti, ale aj povinnosti. Štát musí mať neobíditeľné povinnosti a záväzky voči občanovi a každý jeho predstaviteľ musí v tomto duchu konať.

Psia povinnosť štátneho úradníka

Predstavy, v ktorých štátny predstaviteľ má pocit nadradenosti, akoby bol občanov vládca, musia byť eliminované zo všetkých úrovní štátneho riadenia. Celá vláda a všetci jej právomocní úradníci majú byť pre bezúhonného občana jeho ochrancovia pred ľubovoľnou hrozbou, a tak by sa mali k nemu aj správať v každej situácii. Psia povinnosť štátneho predstaviteľa, na ktoromkoľvek stupni riadenia či reprezentácie SR, je presadzovanie prospechu i záujmov SR a jej občanov, a to až do únosnej krajnosti. Naši dnešní politickí predstavitelia sa stali majstrami výhovoriek, ako sa z povinností voči záujmom občana a štátu vyvliecť. Preto ponúkame občanovi alternatívu k existujúcemu systému. Je na voličovi, aby si sám uvedomil, do akého stavu ho naši dnešní politici dostali a kam ho ďalej tlačia. Musí sa rozhodnúť, či chce byť sám sebe pánom, alebo len vydieraným rukojemníkom a bezduchým sluhom. Naša strana sa usiluje o jasnú myseľ občana a jeho aktívnu účasť v politike, s plným, neobmedzeným právom posudzovať zákonodarné tendencie a aktivity parlamentu i celej vlády. Usilujeme sa o prospech občana a jemu patriaceho štátu. Nikoho neagitujeme, my osvetľujeme existujúci stav a ponúkame konštruktívnu alternatívu. Je na občanovi, aby posúdil a zvážil, čo je prospešné pre neho a jeho štát. Každý, kto si čestne ctí nami vyjadrené hodnoty, je náš spriaznenec, potenciálny spojenec a aj my si ho ctíme.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.