PUTIN 9. MÁJA OPUSTÍ SVOJU REZIDENCIU

V deň víťazstva prezident ruskej federácie položí kvety k Hrobu neznámeho vojaka v centre Moskvy 

Foto AP
Dátum 03.05.2020

MOSKVA 3. mája (TASR/extraplus.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin plánuje 9. mája položiť kvety k Večnému ohňu pri Hrobe neznámeho vojaka v centre Moskvy a prednesie z tohto miesta aj prejav k národu. Informovala o tom v sobotu agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Ako poznamenala agentúra Interfax, Putin tak 9. mája opustí svoju podmoskovskú rezidenciu Novo-Ogariovo, kde býva a pracuje, a presunie sa do Moskvy, aby "si uctil pamiatku padlých" v druhej svetovej vojne a prihovoril sa spoluobčanom pri príležitosti Dňa víťazstva.

Interfax pripomenul, že Putin v apríli oznámil odloženie tradičnej vojenskej prehliadky, ktorá sa mala 9. mája konať na Červenom námestí v centre Moskvy. Konanie tohto slávnostného vojenského defilé bolo odložené na neskorší termín pre epidémiu infekčnej choroby COVID-19 a s ňou súvisiace epidemiologické opatrenia.

V desiatkach ruských miest sa však 9. mája bude konať aspoň letecká časť vojenskej prehliadky. Na nebi nad Moskvou sa skúška takejto prehliadky uskutoční 4. mája, informoval vo svojom sobotňajšom vydaní denník Izvestija.

Na deň osláv víťazstva nad fašizmom v druhej svetovej vojne je v Rusku naplánovaný aj virtuálny pochod Nesmrteľného pluku, ktorý organizuje rovnomenné hnutie na počesť padlých i žijúcich účastníkov Veľkej vlasteneckej vojny. 

V rámci tohto projektu môžu rodiny veteránov zasielať na špeciálne vytvorené kontá na internete spomienky svojich príbuzných na boje, ale aj na život za frontovou líniou či zasielať fotografie a bojové piesne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.