PUTIN: NAVAĽNYJ V BASE NEMÁ EXKLUZÍVNE PODMIENKY, ALE TO NIKTO

Vladimir Putin v televízii uviedol, že okrem Alexeja Navaľného sú vo väzení aj iní ľudia, ktorí porušili ruské zákony. "Nechystáme sa nikomu vytvárať exkluzívne podmienky, ani tým, čo majú ako krytie politické aktivity," povedal.

Foto sita/ap
Dátum 14.10.2021

Ruský prezident Vladimir Putin priznáva, že jeho väznený kritik, opozičný politik Alexej Navaľnyj, sa ocitol v "nie najlepších životných podmienkach". V diskusii moderovanej novinárkou televízie CNBC Hadley Gambleovou, ktorá sa konala v stredu v rámci podujatia Russian Energy Week v Moskve, Putin súčasne vyhlásil, že nikto, kto porušil ruské zákony, nebude mať vo väznici "exkluzívne podmienky, ani tí, čo sa označujú za politikov".  Súhlasil však s konštatovaním Gambleovej, že Navaľnyj, ktorý si trest vynesený v sprenevery odpykáva vo väzenskom tábore v meste Pokrov, nemá momentálne najlepšie podmienky.

"Podmienky nie sú najlepšie, ale nie je sám (v takej situácii). Okrem neho sú (tam) aj iní ľudia, ktorí tiež porušili ruské zákony a my sa nechystáme nikomu vytvárať exkluzívne podmienky, ani tým, čo majú ako krytie politické aktivity," vyhlásil Putin podľa štvrtkovej správy agentúry Interfax. Odpovedal tak na otázku, či Navaľnyj nepatrí k tým občanom Ruskej federácie, ktorým chce štát zvýšiť životnú úroveň. Putin v tejto súvislosti podotkol, že "občan, o ktorom hovoríte, je na mieste výkonu trestu straty slobody". 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.