PUTIN NEVYLÚČIL KANDIDATÚRU NA POST PREZIDENTA V ROKU 2024

Vladimir V. Putin: Poviem to veľmi úprimne, ak sa nepodarí zmeniť ústavu referendom, tak budeme musieť do dvoch rokov hľadať môjho nástupcu.

Foto AP
Dátum 21.06.2020

Ruský prezident Vladimir Putin nevylúčil, že ak bude prijatá primeraná zmena a doplnenie ústavy, bude kandidovať za prezidenta na nové funkčné obdobie. „Ešte som žiadne rozhodnutie neprijal,“ povedal Putin v programe Moskva. Kremeľ. Putin, ktorý odvysielala televízna stanica Rossija 1. "Nevylučujem možnosť kandidatúry v prípade, že to ústava povolí. Uvidíme." dodal. Vladimír Putin zároveň vyzvala všetkých úradníkov, aby už nehľadali nástupcu, ale aby sa zapojili do ich okamžitej práce. „Potrebujeme pracovať, nie hľadať nástupcov,“ uviedol. „Poviem to veľmi úprimne, ak sa nepodarí zmeniť ústavu referendom, tak budeme musieť do dvoch rokov hľadať môjho nástupcu“ skonštatoval Vladimir V. Putin. Hlava štátu považuje za správne rozhodnutie urobiť referendum o doplnení ústavy RF. „Som úplne presvedčený, že robíme správne, že prijímame zmeny a doplnenia súčasnej ústavy,“  poznamenal, že udalosti z posledných mesiacov dokázali správnosť tohto stavu.

„Súčasná ústava bola prijatá v osobitnom období - v podmienkach najakútnejšej vnútornej politickej krízy, keď v Moskve vystrelili tanky a v Moskve došlo k stretom s obeťami,“ pripomenul prezident. "Dnes, vďaka Bohu, existuje stabilná domáca politická situácia, ale s našou suverenitou súvisia aj ďalšie veci," uviedla hlava štátu. Putin začiatkom júna stanovil 1. júl ako deň celoštátneho hlasovania o zmenách a doplneniach Ústavy Ruskej federácie. Ústavné zmeny predložené v januári a schválené medzičasom aj parlamentom by Putinovi po skončení súčasného prezidentského mandátu umožnili uchádzať sa v roku 2024 o znovuzvolenie. Vo funkcii hlavy štátu by mohol zostať ešte dve šesťročné funkčné obdobia - do roku 2036.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne