PUTIN NEŽIJE V BUNKRI

Každý z návštevníkov ruského prezidenta musí prejsť testovaním na koronavírus SARS-CoV-2

Foto ARCHÍV
Dátum 27.04.2020

MOSKVA 27. apríla (TASR/Extra plus) - Ruský prezident Vladimir Putin v súčasnosti žije a pracuje vo svojej rezidencii Novo-Ogariovo, pričom každý z jeho návštevníkov musí prejsť testovaním na koronavírus SARS-CoV-2. Uviedol to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v rozhovore pre týždenník Argumenty a fakty, ktorý bol zverejnený v pondelok. Peskov sa tým snažil poprieť fámy, že prezident údajne niekam "ušiel" alebo ukrýva "v nejakom bunkri." 

"Vždy existuje veľa klebiet a najčastejšie nemajú nič spoločné s realitou," uviedol Peskov v rozhovore. Hovorca zdôraznil, že prezident dodržiava všetky hygienické nariadenia. "Pokiaľ ide o priame osobné kontakty, prezident ich skutočne minimalizoval, aj keď nie sú úplne vylúčené (...), snaží sa dodržať (bezpečnú) vzdialenosť. Okrem toho, je - prirodzene - nemožné dostať sa k prezidentovi bez riadneho testovania," uviedol Peskov, ktorý dodal, že pravidelne sa dáva testovať aj Putin.

Peskov spresnil, že Putinov obvyklý denný program sa epidémiou koronavírusu "príliš nezmenil - väčšinu času venuje práci". Dodal, že "to, čo vidíte v televízii, je len malá časť jeho programu." Podľa Peskova si však Putin aj naďalej nájde čas na rekreačný šport: "pláva v bazéne a na trenažéroch cvičí ako obvykle". Rezidencia Novo-Ogariovo sa nachádza v meste Odincovo ležiacom západne od Moskvy a vzdialenom od jej hraníc asi šesť kilometrov.