PUTIN OZNÁMIL ROZSIAHLE ÚSILIE O ZVÝŠENIE VÝROBY ZBRANÍ

Vláda podľa Vladimira Putina pre potreby obrany vyčleňuje veľa zdrojov bez toho, aby to bolo na úkor iných oblastí. Dodal pritom, že tieto prostriedky musia byť vynaložené racionálne, v prísnom súlade so zákonom.

Foto SITA/AP
Dátum 16.03.2023

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil rozsiahle úsilie o vybudovanie kapacít na výrobu ďalších zbraní pre jeho vojnu na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál CNN. Zvýšená produkcia zbraní je podľa Putina „súrne potrebná“. Skonštatoval to v stredu, keď vystúpil pred radou Generálnej prokuratúry Ruska. Zároveň tiež ubezpečil, že osobitná pozornosť sa bude venovať zákonnosti a prideleniu finančných prostriedkov na túto iniciatívu.

„Predovšetkým, z hľadiska včasného plnenia záväzkov na dodávky potrebných zbraní, techniky, munície pre potreby špeciálnej vojenskej operácie, na presné plnenie všetkých úloh obranného poriadku štátu a efektívneho využívania rozpočtových zdrojov,“ vyjadril sa, použijúc kremeľský eufemizmus pre ruskú inváziu na Ukrajinu.

Vláda podľa Putina pre potreby obrany vyčleňuje veľa zdrojov „bez toho, aby to bolo na úkor iných oblastí“. Dodal pritom, že tieto prostriedky „musia byť vynaložené racionálne, v prísnom súlade so zákonom“.

„Prokurátori by mali okrem toho dohliadať na modernizáciu podnikov obranného priemyslu vrátane budovania kapacít na výrobu ďalšieho objemu zbraní. V tejto oblasti sa vyvíja veľké úsilie. Teraz to naliehavo potrebujeme a bude sa nám to hodiť aj v budúcnosti,“ povedal.

Rusko je pritom podľa Putina na pozitívnej ceste a „posilňuje suverenitu“ krajiny. „Sme s vami v etape rozsiahlych, pozitívnych zmien zameraných na posilnenie suverenity krajiny, jej nezávislosti, budúcnosti Ruska a vytvorenie podmienok pre jeho sebavedomý rozvoj,“ uviedol tiež ruský vodca.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.