PUTIN: RUSKEJ EKONOMIKE SA DARÍ LEPŠIE, AKO OČAKÁVALI EXPERTI

Vladimir Putin, ruský prezident: Niektorí experti v našej krajine, nehovoriac o zahraničných, predpovedali pokles o 10 až 15 percent, alebo dokonca 20 percent. Za celý rok sa očakáva jej pokles o 2,5 percenta.

Foto TASR/AP
Dátum 17.01.2023

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že ruská ekonomika vlani pravdepodobne poklesla o 2,5 percenta, čo je však lepšie ako predpokladali experti. Informuje o tom portál Sky News. Ruskú ekonomiku zasiahli západné sankcie a tiež odchody mnohých západných spoločností z krajiny v reakcii na konflikt na Ukrajine.

„Niektorí experti v našej krajine, nehovoriac o zahraničných, predpovedali pokles o 10 až 15 percent, alebo dokonca 20 percent. Za celý rok sa očakáva jej pokles o 2,5 percenta,“ tvrdil Putin na stretnutí s vrcholnými predstaviteľmi vrátane ministra financií a šéfky ruskej centrálnej banky. Dodal pritom, že je potrebné stimulovať rast reálnych miezd.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.