PUTIN SA NECHÁ V UTOROK ZAOČKOVAŤ PROTI OCHORENIU COVID-19

Prvú dávku vakcíny proti koronavírusu doteraz podľa prezidenta dostalo viac ako šesť miliónov Rusov a vyše štyri milióny obyvateľov zaočkovali už oboma dávkami. Očkovanie proti koronavírusu s použitím domácej vakcíny Sputnik V sa v Rusku začalo v decembri.

Foto TASR
Dátum 22.03.2021

Ruský prezident Vladimir Putin sa nechá v utorok zaočkovať proti koronavírusu. Správa prichádza niekoľko mesiacov po tom, ako sa v Rusku začala vakcinačná kampaň. Na stretnutí s vládnymi predstaviteľmi Putin v pondelok uviedol, že vakcínu dostane „zajtra“. Ktorú z troch vakcín registrovaných v krajine mu podajú, nešpecifikoval.

Prvú dávku vakcíny proti koronavírusu doteraz podľa prezidenta dostalo viac ako šesť miliónov Rusov a vyše štyri milióny obyvateľov zaočkovali už oboma dávkami. Očkovanie proti koronavírusu s použitím domácej vakcíny Sputnik V sa v Rusku začalo v decembri. V porovnaní s mnohými inými krajinami je však postup vakcinačnej kampane pomalší.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.