PUTIN: SANKCIE SA RUSKA VEĽMI NEDOTKLI

Ruský prezident Vladimir Putin: Nič z toho, čo nám nepriateľ predpovedal, sa nestalo. A to sa udialo, samozrejme, v prvom rade vďaka občanom Ruska a celej našej jednote. Ale v neposlednom rade ide o výsledok práce vlády.

Foto sita/ap
Dátum 11.01.2023

Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že sankcie Západu vyvolané ruským útokom na Ukrajinu nemali na Rusko príliš veľký vplyv. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to na prvom tohtoročnom stretnutí s ministrami.

„Nič z toho, čo nám nepriateľ predpovedal, sa nestalo. A to sa udialo, samozrejme, v prvom rade vďaka občanom Ruska a celej našej jednote. Ale v neposlednom rade ide o výsledok práce vlády,“ tvrdí šéf Kremľa.

Sankcie voči Rusku síce nezničili tamojšiu ekonomiku, ako sa pôvodne očakávalo, no mali negatívny dopad na mnohé odvetvia, od strojárstva a letectva až po export ropy, plynu a iných tovarov. Počas prvých mesiacov vojny odišlo z ruského trhu viac ako tisíc zahraničných spoločností. Rusi prišli až o štvrtinu dovozu a výroba v technologických odvetviach klesla pre nedostatok komponentov až o 80 %.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.