PUTIN SOBÁŠE HOMOSEXUÁLOV NEZLEGALIZUJE

Verejná propagácia homosexuality je v Rusku trestná na základe federálneho zákona z roku 2013

Foto PIXABAY
Dátum 02.03.2020

MOSKVA 2. februára (TASR/extraplus.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin chce zakotviť do ústavy krajiny zákaz sobášov pre homosexuálne páry.
 

Putinov návrh na novelizáciu ústavy hovorí o tom, že manželstvo je zväzok "muža a ženy", uviedol podpredseda dolnej komory ruského parlamentu Piotr Tolstoj. "Som rád, že túto úpravu iniciovala hlava štátu," uviedol.
 

Ďalšou navrhovanou zmenou ústavy je zmienka o viere a Bohu, doplnil predseda dolnej snemovne Viačeslav Volodin.
 

Verejná propagácia homosexuality je v Rusku trestná na základe federálneho zákona, ktorý Putin podpísal v roku 2013. Putin vo februári prisľúbil, že pokiaľ bude prezidentom, Rusko sobáše párov rovnakého pohlavia nezlegalizuje.
 

"Pokiaľ budem prezidentom, k tomuto nedôjde," uviedol Putin na stretnutí, kde sa diskutovalo o možných úpravách ústavy.
 

Putin (67) je pri moci ako prezident alebo premiér už dve desaťročia, pričom jeho súčasný prezidentský mandát vyprší v roku 2024. Je najdlhšie slúžiacim ruským alebo sovietskym lídrom od čias Josifa Stalina.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.