PUTIN TELEFONOVAL S MACRONOM, TÉMOU BOL AFGANISTAN AJ UKRAJINA

Vladimir Putin upozornil na deštruktívne konanie Kyjeva, ktorý v poslednom čase cielenie zostruje situáciu na kontaktnej línii, čím porušuje minské dohody.

Foto SITA/AP
Dátum 20.08.2021

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok telefonoval s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Hovorili o situácii na Ukrajine i v Afganistane a o iránskom jadrovom programe, informovala tlačová služba Kremľa.

"Dôkladne prerokovali situáciu v Afganistane po tom, ako moc prešla do rúk hnutia Taliban. Obe strany zdôraznili nutnosť zaistenia bezpečnosti obyvateľov a riešenia humanitárnych otázok," píše sa vo vyhlásení Kremľa s tým, že obe strany sú pripravené pomôcť nastoleniu mieru a stability v Afganistane.

Prezidenti si podľa Kremľa vymenili aj názory týkajúce sa situácie na juhovýchode Ukrajiny. "(Prezidenti) vyjadrili znepokojenie v súvislosti s pretrvávajúcim napätím na juhovýchode Ukrajiny. Vladimir Putin upozornil na deštruktívne konanie Kyjeva, ktorý v poslednom čase cielenie zostruje situáciu na kontaktnej línii..., čím porušuje minské dohody," uvádza Kremeľ, podľa ktorého obe strany vyzdvihli nevyhnutnosť dodržiavania minských dohôd zo strany Kyjeva. Macron tiež Putina požiadal, aby ho informoval o tom, ako prebieha realizácia trojstranného vyhlásenia o ukončení bojov Náhornom Karabachu.

Agentúra RIA Novosti tiež informovala, že Putin vo štvrtok telefonoval i s talianskym premiérom Mariom Draghim, s ktorým diskutoval o Afganistane. Obe strany pritom zdôraznili, že je potrebné naďalej bojovať proti rozširovanie "teroristickej ideológie a drogovej hrozby vychádzajúcej z územia Afganistanu".


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.