PUTIN VARUJE ZÁPAD: PRI RUSKÝCH HRANICIACH LIETAJÚ BOMBARDÉRY NATO!

Vladimir Putin, preziden RF: Západ organizovaním vojenských cvičení v Čiernom mori a letmi bombardérov pri ruských hraniciach "eskaluje" konflikt na Ukrajine. Západní partneri eskalujú situáciu zásobovaním Kyjeva smrtiacimi modernými zbraňami a uskutočňovaním provokačných vojenských manévrov v Čiernom mori.

Foto SITA/AP
Dátum 19.11.2021

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok obvinil Západ, že organizovaním vojenských cvičení v Čiernom mori a letmi bombardérov pri ruských hraniciach "eskaluje" konflikt na Ukrajine. Putin to vyhlásil v čase, keď USA obviňujú Moskvu z navyšovania vojenskej prítomnosti pri hranici s Ukrajinou.
      
"(Naši) západní partneri eskalujú situáciu zásobovaním Kyjeva smrtiacimi modernými zbraňami a uskutočňovaním provokačných vojenských manévrov v Čiernom mori," povedal Putin v prejave pred členmi kolégia ministerstva zahraničných vecí, v ktorom tiež tvrdil, že bombardéry západných štátov lietajú "20 kilometrov od našej hranice". Putin súčasne zdôraznil, že Rusko nepotrebuje konflikty na svojich západných hraniciach, a vyzval ministerstvo zahraničných vecí, aby hľadalo "seriózne a dlhodobé bezpečnostné záruky" v tejto oblasti. Ruský prezident tiež vyhlásil, že nedávne varovania Ruska adresované Západu sa neminuli účinkom. "Isté napätie tam predsa len vzniklo," konštatoval. Dodal, že je potrebné, aby sa tento stav udržal "čo najdlhšie, aby im nenapadlo vyvolať na našej západnej hranici nejaký zbytočný konflikt".
      
"My konflikty nepotrebujeme," zdôraznil Putin. Opäť spomenul, že v nedávnej minulosti boli vzťahy Ruska "so západnými partnermi vrátane Spojených štátov jednoducho jedinečné, úroveň vzťahov bola takmer spojenecká", ale obavy Ruska a varovania pred rozširovaním NATO na východ "boli úplne ignorované". Teraz podľa Putina vidno, že vojenská infraštruktúra NATO sa nachádza už v blízkosti ruských hraníc. "V Rumunsku a Poľsku sú rozmiestnené systémy protiraketovej obrany, ktoré sa dajú ľahko použiť, pretože sú tam odpaľovacie zariadenia MK-41, útočné systémy. Zmeniť nastavenia softvéru je otázkou niekoľkých minút," upozornil Putin. Kritizoval súčasne, že Západ sa k varovaniam Ruska, aby sa "neprekračovali červené čiary" vytýčené Ruskom, stavia veľmi laxne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.