PUTIN: VRCHOL PANDÉMIE EŠTE LEN PRÍDE, ARMÁDA STAVIA 16 ŠPECIALIZOVANÝCH NEMOCNÍC

Ruský prezident  vyzval vysokých federálnych funkcionárov a gubernátorov, aby  konali rýchlejšie a energetickejšie  pri zháňaní pľúcnych ventilátorov, ochranného vybavenia a ďalších nevyhnutných zásob. 

Foto AP
Dátum 18.04.2020

MOSKVA 18. apríla (TASR/SITA/extraplus.sk) - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 potvrdených v Rusku v priebehu 24 hodín dosiahol 4785. V sobotu o tom informovala agentúra TASS. Ruský prezident Vladimír Putin apeloval na vysokých štátnych predstaviteľov, aby postupovali rýchlejšie pri prípravách na zhoršujúcu sa pandémiu koronavírusu.  Počas piatkovej telekonferencie vyzval vysokých federálnych funkcionárov a gubernátorov, aby “konali rýchlejšie a energetickejšie” pri zháňaní pľúcnych ventilátorov, ochranného vybavenia a ďalších nevyhnutných zásob.  Zároveň varoval, že v Rusku bude kríza ešte len vrcholiť, pričom Moskva ako prvá čelila rastúcemu počtu infekcií a a “problém sa šíri do regiónov”.

Putin tiež povedal, že Rusko má zatiaľ 72 percent z 95-tisíc špeciálnych nemocničných lôžok pre pacientov s koronavírusom, ktoré Kremeľ prikázal pripraviť do 28. apríla.  Ruský minister obrany Sergej Šojgu oznámil, že armáda stavia 16 špeciálnych nemocníc pre nakazených, z ktorých polovica bude hotová ešte tento mesiac. "Rusko zaznamenalo (doposiaľ) 36.793 prípadov nákazy koronavírusom. Celkovo 467 ľudí sa z ochorenia (COVID-19) vyliečilo a bolo v priebehu uplynulých 24 hodín prepustených z nemocnice. Za celé obdobie nákazu prekonalo 3057 osôb. Za posledných 24 hodín nákaze podľahlo 40 pacientov s koronavírusom, čím ich celkový počet stúpol na 313," uvádza sa vo vyhlásení ruského krízového strediska na boj s koronavírusom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.