PUTIN: VZHĽADOM NA AKTIVITY NATO MUSÍME POSILNIŤ PROTIVZDUŠNÚ OBRANU

Na stretnutí so zástupcami armády a výrobcov zbraní v juhoruskom meste Soči Putin konkrétne poukázal na rozmiestňovanie prvkov protiraketovej obarny NATO vo východnej Európe a na stále častejšie plavby lodí aliancie v blízkosti ruských pobrežných vôd v Baltskom a Čiernom mori.

Foto SITA/AP
Dátum 01.11.2021

Vzhľadom na vojenské aktivity Severoatlantickej aliancie (NATO) v blízkosti ruských hraníc potrebuje krajina posilniť svoju protivzdušnú obranu. Vyhlásil to v pondelok ruský prezident Vladimir Putin. Na stretnutí so zástupcami armády a výrobcov zbraní v juhoruskom meste Soči konkrétne poukázal na rozmiestňovanie prvkov protiraketovej obarny NATO vo východnej Európe a na stále častejšie plavby lodí aliancie v blízkosti ruských pobrežných vôd v Baltskom a Čiernom mori.

Vzťahy Ruska s USA a Európskou úniou sa dostali na najhoršiu úroveň od skončenia studenej vojny po tom, čo Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Moskva pozastavila činnosť svojej misie pri bruselskej centrále NATO a prikázala zatvoriť kanceláriu aliancie v Moskve. Kroky nasledovali po tom, čo NATO odobralo akreditáciu ôsmim ruským diplomatom pôsobiacim v jej sídle.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.