RADAČOVSKÝ: SME SVEDKAMI RUSOFÓBNEHO LYNČU ZA PODPORY AMERIČANOV

VIDEO: Europoslanec Miroslav Radačovský vyjadril presvedčenie, že v žiadnej civilizovanej spoločnosti nie je možné obviňovať niekoho bez dôkazov.

Foto archív
Dátum 11.05.2021

Europoslanec Miroslav Radačovský sa vyjadril k nedávnej kauze výbuchu skladu v českých Vrběticiach, ktorého sa mali údajne zúčastniť aj ruskí agenti. Napriek tomu, že o tom neexistujú nijaké dôkazy, európske štáty vrátane Slovenska spustili hromadnú vlnu vyhosťovania ruských diplomatov zo svojho územia na znak solidarity s Českou republikou. Aj Česká vláda na čele s Andrejom Babišom sa voči Rusku dôrazne vyhrotila a jedine prezident ČR Miloš Zeman priznal, že napriek agresívnemu postoju Českej republiky neexistujú nijaké dôkazy o reálnej prítomnosti ruských agentov v kauze vybuchnutého skladu.


„V civilizovanej spoločnosti musia byť produkované dôkazy o každej vine. Takéto dôkazy neboli produkované a to, čo sa dnes deje, je lynč rusofóbov za podpory USA bez vykonania dôkazov,“ vyhlásil slovenský europoslanec Miroslav Radačovský. Uviedol, že za 37 rokov sudcovskej praxe si nikdy nedovolil súdiť bez toho, aby si preštudoval dôkazy. Je podľa neho dôležité, aby bola Európa jednotná, aby diskutovala a viedla dialóg a nie rusofóbnu hystériu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.