RADIČOVÁ: DO LOCKDOWNU TREBA POSLAŤ MATOVIČA A SPOL.

„Pán Mikas by mohol rozhodnúť o tvrdom lockdowne pre vládu a parlament. Myslím, že by im pauza prospela. Ak nie im, nám určite“, uviedla na sociálnej sieti Iveta Radičová.

Foto SITA
Dátum 13.12.2020

Expremiérka Iveta Radičová sa už neraz vyjadrila k súčasnej politicko-spoločenskej situácii, kedy si nedávala servítku pred ústa a povedala, čo si myslí o vládnutí Igora Matoviča a jeho koalície vo vláde i v NR SR. Iveta Radičová pred časom podrobnejšie rozoberala kroky súčasného premiéra.  

Radičová povedala, že veľa počúvame ako sa k protestom postavili poslanci, ale treba dbať aj na názor občanov. Vo všetkých členských krajinách EÚ otočilo trend voči pandémii. Ľudia momentálne upredňostňujú ekonomický dopad pandémie a potlačili zdravie, čo je veľmi vážne. Narastá skupina hnevu, ktorá je najsilnejšia z európskych krajín. 

Tri štvrtiny ľudí musia riešiť zníženie príjmu, siahajú po opatreniach vážneho typu, musia si požičiavať peniaze. K tomu, keď sa pridávajú obavy z toho, čo bude ďalej. Čím viac je opatrení, tým je väčší strach a pocit  neistoty. Ľudia sú už unavení a odmietajú problém riešiť ako existujúci. 

Podľa nej prevláda u Matoviča nelogičnosť a frekvenčnosť rozhodnutí premiéra, ktoré nie je správne. Nerozumie prečo neberie do úvahy tvrdenia odborníkov, že celoplošné testovanie nie je tou najsprávnejšou voľbou. Radičová poukazuje tiež na to, že nie možné hovoriť, že zníženie nákazy spôsobilo len celoplošné testovanie, keďže sme mali na Slovensku aj iné opatrenia ako napr. lockdown, PCR testovanie či dodržiavanie odstupov. V súvislosti so súčasným stavom a opatreniami sa Radičová vyjadrila mimoriadne stručne a jednoznačne: „Pán Mikas by mohol rozhodnúť o tvrdom lockdowne pre vládu parlament. Myslím, že by im pauza prospela. K nie im, nám určite“, uvidla na sociálnej sieti Iveta Radičová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.