RADIČOVÁ: SLOVENSKO NIE JE NORMÁLNA KRAJINA

Expremiérka Iveta Radičová si myslí, že November 89 sme nevyužili dostatočne. Stále potrebujeme padnúť na nos, aby sme sa spamätali, tvrdí.

Foto SITA/JOZEF JAKUBČO
Dátum 12.11.2021

Zažívame závratnú zmenu, na ktorú si musíme zvyknúť, vyhlásila v relácii Ide o pravdu expremiérka a sociologička Iveta Radičová. Okrem toho prežívame veľa neistôt a je prirodzené, že v nás narastá hnev, nepokoj, až agresivita.

„Svetu vládnu informácie. Už to nie je tak, že protestujem za svoj názor, ale tie protesty sa radikálne zmenili, zmenili svoju povahu a už to tak nie je o presadení sa, ale o likvidácii, umlčaní tých iných,“ uviedla Radičová.

Sloboda prejavu nemôže podľa nej fungovať na úkor zdravia. Prekáže jej aj, že ľudia urážajú políciu. „Nemôžeme sa vyhrážať policajtovi, nech im zahynú deti. To je neprípustné. V slušnej spoločnosti je útok na deti a rodinu niečo, v každodennom správaní sa ľudia odsúdia,“ povedala Radičová. Slovensko je podľa nej špecifická krajina a opozícia vytĺka z témy očkovanie politické body. Kricky hodnotí aj koaličné spory.

"Koalícia je de facto rozbitá. Majú ústavnú väčšinu, ale rátajú hlasy na prijatie obyčajného zákona,“ dodala. Na adresu strany Sme rodina okrem iného povedala, že si vie len ťažko predstaviť vládnutie s Borisom Kollárom. „Nie sme normálna krajina. November ‚89 sme nevyužili dostatočne. Stále potrebujeme padnúť na nos, aby sme sa spamätali,“ uviedla Radičová na záver.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.