RAKÚŠANIA BOJUJÚ ZA SVOJU SLOBODU, V LINZI PROTESTUJÚ ZAOČKOVANÍ SPOLU S NEZAOČKOVANÝMI

Podľa informácií nášho kolegu priamo v Linzi, rakúska polícia je súčinná s protestujúcimi, správajú sa s pochopením. Atmosféra je úžasná a veľmi pokojná. Rakúšania majú názor, že nemôže vláda terorizovať obyvateľstvo a prikázať im povinné očkovanie. Rakúšania bojujú za svoju slobodu, pretože mnohí konanie rakúskej vlády považujú za nastupujúci fašizmus. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 21.11.2021

Po masívnej demonštrácii vo Viedni 20. novembra 2021, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 100-tisíc Rakúšanov sa koná ďalší veľký protest v meste Linz. Demonštrácie sa konajú proti lockdownu, ktorým chce rakúska vláda zabrzdiť rýchlo silnejúcu vlnu infekcií koronavírusu, ktorá krajinu postihla. Vo Viedni protestujúci mávali rakúskymi vlajkami a niesli transparenty, ktorými sa vysmievali vládnym lídrom, napríklad kancelárovi Alexandrovi Schallenbergovi a ministrovi zdravotníctva Wolfgangovi Mücksteinovi. Podľa informácií nášho kolegu priamo v Linzi, rakúska polícia je súčinná s protestujúcimi, správajú sa s pochopením. Veď nakoniec vo Viedni spolu s davom pochodovalo 1300 policajtov na podporu demonštrantov. „Atmosféra je úžasná a veľmi pokojná. Rakúšania majú názor, že nemôže vláda terorizovať obyvateľstvo a prikázať im povinné očkovanie. Každý sa musí sám rozhodnúť, či sa chce dať zaočkovať alebo nie“, hovorí náš kolega Johannes, ktorý nám poskytol informácie. Na proteste sú nielen nezaočkovaní Rakúšania, ale aj zaočkovaní. Bojujú za svoju slobodu, pretože mnohí konanie rakúskej vlády považujú za nastupujúci fašizmus. Protest v Linzi organizuje nová strana MFG Ľudová sloboda, základné práva a do ulíc vyšlo viac ako 20-tisíc ľudí.

Lockdown v Rakúsku sa začne v pondelok a trvať bude najmenej desať dní. Potom sa jeho platnosť prehodnotí, pričom ho môžu predĺžiť na maximálne 20 dní. Väčšina obchodov bude zatvorená a kultúrne podujatia zrušia. Ľudia budú môcť svoje domovy opúšťať len z určitých konkrétnych dôvodov, napríklad budú môcť nakupovať potraviny alebo navštevovať lekára. Rakúska vláda zároveň rozhodla, že od 1. februára bude vakcinácia proti koronavírusu v krajine povinná. Zaočkovanosť v Rakúsku patrí v rámci západnej Európy k najnižším. Podľa vládnych údajov je úplne zaočkovaných necelých 66 percent z 8,9 milióna obyvateľov krajiny. Poslankyňa Dagmar Belakowitsch poďakovala na sociálnej sieti Facebook všetkým 100-tisíc účastníkom protestov vo Viedni 20. novembra 2021.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.