RAKÚŠANIA DOSTANÚ MILIÓNY RESPIRÁTOROV ZADARMO

Respirátory FFP2 dostanú zákazníci v obchodoch Lidl, Merkur, Billa a Penny. Obchodné reťazce tak reagujú na povinné nosenie respirátorov v obchodoch, ale aj v MHD. 

Foto PEXELS
Dátum 25.01.2021

Od dnes, 25. januára, začína v Rakúsku platiť povinné nosenie respirátorov v obchodoch či v hromadnej doprave. Na túto skutočnosť zareagovali aj obchodné reťazce, ktoré najprv výrazne znížili ceny respirátorov a predávali ich za 0,59 eur. Po novom, skupina Rewe, pod ktorú patria obchodné reťazce Billa, Penny a Merkur začne respirátory rozdávať zdarma. Na sklade majú aktuálne 5-miliónov kusov, ku ktorým objednali ďalších 15-miliónov. K rozdávaniu respirátorov sa pridali aj Hofer, Spar a Lidl. 

V reťazcoch Billa, Merkur a Penny začnú respirátory rozdávať od stredy. Spar chce vo svojich prevádzkach rozdávať respirátory už pri vstupe od pondelka. Naskladnených majú aktuálne 20-miliónov respirátorov. V Lidli začínajú od dnes do stredy respirátory predávať za zníženú cenu 0,59 eur za kus. Vo štvrtok naskladnia 4-milióny kusov, ktoré budú rozdávané pri pokladniach zadarmo.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.