RAKÚŠANIA, KTORÍ SA ODMIETNU DAŤ ZAOČKOVAŤ, ZAPLATIA POKUTU VYŠE 7-TISÍC EUR ALEBO SKONČIA VO VÄZENÍ

Po zavedení povinného očkovania v Rakúsku môže pokuta za odmietnutie očkovania stúpnuť až do výšky 3 600 eur, ak občan odmietne očkovanie druhýkrát, zaplatí až 7 200 eur. Ak pokutu Rakúšania nezaplatia, môžu dokonca skončiť vo väzení!

Foto EXTRA PLUS
Dátum 30.11.2021

Najvyšší vládni predstavitelia Rakúska sa rozhodli pokutovať všetkých tých, ktorí odmietnu očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Rakúsko už nedávno avizovalo zavedenie povinného očkovania v krajine od roku 2022, v tomto prípade sa môžu pokuty ešte zvýšiť, a to až do výšky 7 200 eur.

Pokuty však neudelia iba tým, ktorí očkovanie odmietnu úplne. Stránka www.ereport.sk uvádza informáciu, že občania môžu byť pokutovaní aj za odmietnutie preočkovania treťou dávkou vakcíny. V tomto prípade sa sankcia pre občana môže vyšplhať až na sumu 1 500 eur. Tí, ktorí očkovanie odmietajú úplne a zaočkovaní ešte neboli, bude udelená pokuta 3 600 eur. Tí, ktorí upozornenie úradov odignorujú dvakrát, "pripravila" vláda sankciu vo výške 7 200 eur!

Sankciované má byť aj odmietnutie zaplatenia pokuty, a to rovno odňatím slobody na 4 mesiace. 

ČÍTAJTE TIEŽ: RAKÚŠANIA ORGANIZUJÚ MASÍVNE PROTESTY PROTI POVINNÉMU OČKOVANIU

Podľa www.czsputniknews.com sa očkovaniu môžu vyhnúť tí občania, ktorých by vakcína ohrozila na zdraví a živote. To tiež platí pre tehotné ženy a deti do 12 rokov. 

Občania Rakúska už dávnejšie vyjadrujú nespokojnosť so zavedením opatrení, napríklad celoštátnym lockdownom či zavedením povinného očkovania od budúceho roku. Ľudia, ktorí sa v Rakúsku odmietli očkovať, nebudú môcť stráviť Vianoce so svojimi rodinnými príslušníkmi v jednej domácnosti. Vo svojom vyhlásení to uviedol rakúsky kancelár Alexander Schallenberg. 

ČÍTAJTE TIEŽ: VO VIEDNI DEMONŠTROVALO PROTI NOVÝM OPATRENIAM 30-TISÍC ĽUDÍ

Pre Rakúsko je to v poradí už štvrtý lockdown, do ktorého krajina vstúpila 22. novembra 2021. Vzhľadom na to, že sa dotýka rovnako očkovaných ako neočkovaných, ide o jedno z najprísnejších opatrení na svete. Otvorené sú len nevyhnutné, takzvané esenciálne obchody ako potraviny, lekáreň alebo iné služby spojené s nutným prežitím. Cestovný ruch a turizmus je odstavený absolútne.

Na margo týchto opatrení sa v krajine konajú masové protesty.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.