RAKÚŠANIA OPÄŤ PRITVDRZUJÚ: RESPIRÁTOR MUSÍTE NOSIŤ AJ DOMA!

Vo Viedni zavádzajú nové protipandemické pravidlá, ktoré spôsobuje nový variant koronavírusu - omikron. Ak sa v škole alebo v škôlke objaví nakazený, všetci musia ísť povinne na PCR test. Pokiaľ test výjde negatívny, aj tak musí celá rodina absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu, počas ktorej musia povinne nosiť všetci respirátory, či rúška. 

Foto pexels/ilustračné foto
Dátum 12.12.2021

V hlavnom meste Rakúska sa pripravujú na príchod nového variantu koronavírusu - omikron. Ak sa v škole vyskytne podozrivý prípad, celá trieda bude smerovať do karantény na 14 dní. Rodičia budú musieť následne pretestovať svoje deti PCR testom, aj keď nebudú mať žiadne príznaky. Počas obdobia karantény by mali všetci povinne nosiť respirátory FFP2. Toto opatrenie sa netýka iba detí vo veku od 6 do 14 rokov, ktoré môžu nosiť len obyčajné rúško. 

Nové pravidlá vo Viedni stanovujú, že kontaktné osoby ľudí infikovaných omikronom musia byť v karanténe a nezáleží či je človek zaočkovaný alebo prekonaný. Karanténu dokonca zvýšili na 14 dní, namiesto predchádzajúcich 10 dní.  Zrušená bola aj možnosť dať sa po piatich dňoch otestovať znova, takže si aj všetci doma odsedia plných 14 dní.

Škola alebo škôlka musí automaticky poslať list všetkým rodičom a informovať ich, že sa v zariadení vyskytlo nakazené dieťa. Rodičia musia svoje dieťa okamžite poslať na PCR test a aj keď výjde negatívny, musia zostať v karanténe. 

V liste sa budú nachádzať aj inštukcie o tom, že všetci členovia domácnosti majú povinne medzi štyrmi stenami nosiť respirátory. Toto pravidlo sa nebude týkať detí vo veku od 6 do 14 rokov, tie môžu nosiť len ochranu úst a nosa.

Zdroj

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.