RAKÚŠANIA ORGANIZUJÚ MASÍVNE PROTESTY PROTI POVINNÉMU OČKOVANIU

FOTO: V protestoch sa najviac angažuje opozičná Strana slobody FPÖ. Líder FPÖ Herbert Kickl ohlásil, že spochybní ústavnosť opatrení rakúskej „vlády klamárov a porazených“. Nové obmedzenia a plány na očkovanie proti Covid-19 označil za dôkaz toho, že „Rakúsko je teraz diktatúra“.

Foto SITA/AP
Dátum 20.11.2021

Rakúsko dnes čakajú protesty. Dôvodom je nedávno ohlásený 20-dňový celoštátny lockdown, ktorý bude platiť od pondelka, ale aj plánované povinné očkovanie. V krajine sú ohlásené protesty, no najsilnejšie sa očakávajú vo Viedni. O protestoch informovali rakúske médiá, vo Viedni sa majú konať na námestí Platz der Menschenrechte. Organizátormi sú nielen organizácie, ale aj prominenti, ktoré povinné očkovanie odmietajú.

V protestoch sa najviac angažuje opozičná Strana slobody FPÖ. Zatiaľ čo väčšina opozičných strán zaútočila na vládnucu koalíciu za to, že konala neskoro, líder FPÖ Herbert Kickl ohlásil, že spochybní ústavnosť opatrení rakúskej „vlády klamárov a porazených“. Nové obmedzenia a plány na očkovanie proti Covid-19 označil za dôkaz toho, že „Rakúsko je teraz diktatúra“. Na demonštrácie je ohlásených niekoľko tisíc ľudí. Na akcii vo Viedni má byť nasadených 1.300 policajtov. 

Na našich sociálnych sieťach sa taktiež objavili pozvánky na zhromaždenie pred rakúskym veľvyslanectvom v Bratislave. Organizátori vyzývajú, aby ľudia prišli podporiť našich západných susedov v boji za slobodu. Stretnutie by sa malo začať dnes o 14:00 na Hodžovom námestí v Bratislave.

Zdroj foto: SITA/APZákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.