RAKÚSKA ARMÁDA TU ROZHODNUTÍM VLÁDY NEMÔŽE PRÍSŤ!

SNS: Vysloviť súhlas s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky patrí podľa článku 86 písm. m) Ústavy Slovenskej republiky do pôsobnosti Národnej rady Slovenskej republiky!

Foto TASR
Dátum 30.10.2020

BRATISLAVA 30. októbra (SITA/extraplus.sk) - Vláda Slovenskej republiky dnes uznesením č. 694/2020 schválila súhlas s prítomnosťou príslušníkov ozbrojených síl Rakúskej republiky na území Slovenskej republiky za účelom zabezpečenia pomoci ozbrojeným silám Slovenskej republiky pri príprave a vykonaní celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 v čase a v rámci odstraňovania následkov núdzového stavu.

Takéto oprávnenie však vláde Slovenskej republiky z Ústavy Slovenskej republiky ani z ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu nepatrí.

Vysloviť súhlas s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky patrí podľa článku 86 písm. m) Ústavy Slovenskej republiky do pôsobnosti Národnej rady Slovenskej republiky!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.