RAKÚSKO: VÄZŇOM VO VLASTNOM ŠTÁTE

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v nedeľu pre viaceré médiá uviedol, že Rakúšania nebudú môcť slobodne cestovať až dovtedy, pokým sa proti novému koronavírusu nebude očkovať alebo nebudú k dispozícii účinné lieky.

Foto Archív
Dátum 06.04.2020

VIEDEŇ 6. apríla (TASR/extraplus.sk) - Rakúsko môže na budúci týždeň začať uvoľňovať opatrenia v boji proti koronavírusu, vyhlásil v pondelok kancelár Sebastian Kurz. Správu priniesla agentúra AFP.  

Kurz však upozornil, že uvoľňovanie opatrení závisí od dodržiavania pravidiel sociálneho odstupu. 
"Cieľom je od 14. apríla otvoriť menšie obchody do 400 metrov štvorcových, ako aj obchody s technickým vybavením či kvetinárstva, samozrejme, za prísnych bezpečnostných opatrení," povedal Kurz. 

Kurz v nedeľu pre viaceré médiá uviedol, že Rakúšania nebudú môcť slobodne cestovať až dovtedy, pokým sa proti novému koronavírusu nebude očkovať alebo nebudú k dispozícii účinné lieky, čím si vyslúžil kritiku liberálnej strany NEOS, ako aj krajne pravicovej a populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

Zastupujúci šéf poslaneckého klubu NEOS Gerald Loacker pripomenul, že podľa expertov to bude trvať najmenej rok, kým bude k dispozícii vakcína proti koronavírusu SARS-CoV-2. "Celkové uzavretie Rakúska do roku 2021 je absolútne nepredstaviteľné - z osobných, ekonomických a politických dôvodov,"

Rakúsko dosiaľ potvrdilo 12.058 prípadov nákazy koronavírusu a 220 úmrtí. Vyliečilo sa 3463 nakazených.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.