RASTIC OCENIL MEČIARA

Bývalý trojnásobný premiér verí, že do vedenia štátu opäť prídu ľudia, ktorí chcú pracovať v prospech Slovenskej republiky

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 06.06.2018

NITRA 6. júna (Extra plus) – Občianske združenie Rastic udelilo expremiérovi SR Vladimírovi Mečiarovi Cenu kráľa Rastica 2018 pri príležitosti obnovenia slovenskej štátnosti. Stalo sa tak 6. júna v Nitre na v poradí už tretej konferencii venovanej 25. výročiu vzniku republiky. Cenu si Vladimír Mečiar prevzal z rúk profesora Štefana Hrušovského. Rovnaké ocenenie získali i historik profesor Milan Ďurica a za vysokú osobnú obetu pri obnovení slovenskej štátnosti Ivan Štelcer. Autorom plastiky je akademický maliar Marián Polonský.

Vladimír Mečiar ostal podľa vlastných slov prekvapený, pretože je zvyknutý skôr na osočovanie než na oceňovanie. Cenu si váži a prijal ju s pokorou. Pri tejto príležitosti zhodnotil príbeh Slovenskej republiky ako úspešný z hľadiska ekonomiky. Skepticky sa však stavia k stavu slovenskej politiky a morálky. Tieto dva atribúty sa podľa neho nachádzajú v absolútnom rozklade.

Pripomenul, že je čas odovzdať skúsenosti z riadenia štátu mladšej generácii. Do politiky musia prísť nové a nezaťažené tváre, ktorým bude záležať na dobrom živote pre Slovákov. Do vedenia štátu musia prísť ľudia, ktorí majú v sebe vlastenectvo a národnú hrdosť. Pripomenul, že je čas zamerať sa na riešenie situácie v treťom sketore. Poukázal na fakt, že tu niektoré mimovládne organizácie bez mandátu voličov a pod vplyvom zahraničného financovania rozkladajú štát. Podporovať by sa mali tie, ktoré pracujú v charitatívnej, kultúrnej či vzdelávacej oblasti, avšak nie také, ktoré dehonestujú Slovenskú republiku.

Kritiku vzniesol aj na margo zloženia súčasného parlamentu a vlády, ktorej nejde o prospech občanov SR. Zároveň je podľa neho neprijateľné, aby v prezidentskom paláci sedel človek podozrivý z páchania nezákonných činností. Andrej Kiska takto podľa neho znevažuje funkciu prezidenta SR.

Občianske združenie Rastic tvoria národne a kresťansky orientovaní členovia. Jednou z ich nedávnych aktivít bola výzva na vojenskú neutralitu Slovenska, ktorú adresovali prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.