RÁŽ: ŠTÚDIA REALIZOVATEĽNOSTI DIAĽNICE NA UKRAJINU JE DOKONČENÁ

V kontexte obnovy Ukrajiny a zabezpečenia východných hraníc Slovenska minister zdôraznil, že nie je miesto na diskusiu o redukcii plánovanej diaľnice na menší rozsah.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 11.04.2024

Ministerstvo dopravy SR má už k dispozícii hotovú štúdiu realizovateľnosti diaľnice na Ukrajinu. Oznámil to v stredu na brífingu v Humennom minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD). Uviedol, že navrhuje osem variantov výstavby diaľnice, no ministerstvo sa zameria na maximálne dva z nich.

Výber z variantov bude založený na niekoľkých kľúčových kritériách ako technická náročnosť, environmentálne vplyvy a majetkovoprávna situácia pod plánovanou cestou. Ráž uviedol, že keď vyberú variant, ktorý tieto kritériá spĺňa najlepšie, začnú proces posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

"Do leta by sme mali mať jasno vo variantoch a môžeme sa vrhnúť na EIA a majetkovoprávne vysporiadanie už podľa nového zákona o strategických investíciách. Ak bude účinný od 1. júla, ako dúfame. Ten nám totiž umožňuje začať s majetkovoprávnym vysporiadaním pred územným rozhodnutím," dodal.

V kontexte obnovy Ukrajiny a zabezpečenia východných hraníc Slovenska minister zdôraznil, že nie je miesto na diskusiu o redukcii plánovanej diaľnice na menší rozsah.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.