REMIŠOVÁ: FICO BÝVAL U SVOJICH ĽUDÍ PODOZRIVO LACNO

Poslankyňa Veronika Remišová: Robert Fico takmer celú svoju profesionálnu kariéru žil len ako zamestnanec štátu. To znamená, že jeho platové podmienky a oficiálne príjmy určovali právne predpisy. Na základe toho je pomerne jasné zdokumentovať, akými príjmami disponoval.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 30.01.2024

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) býval u „svojich ľudí" podozrivo lacno. Uviedla to poslankyňa a predsedníčka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová (klub Slovensko). Pripomenula, že premiér v minulosti býval u „daňového podvodníka" Ladislava Bašternáka či spolustraníka Dušana Muňka (Smer-SD), ktorého byt neskôr kúpil výrazne pod cenu a za menej, ako ho kúpil sám Muňko.

Remišová sa domnieva, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, či si Fico mohol takúto transakciu dovoliť zo svojich oficiálnych príjmov. To, že Muňko predal premiérovi byt pod cenu je podľa poslankyne proti logike, ak nejde o protislužbu za určité výhody. Remišová taktiež tvrdí, že premiér by mal takéto „zľavy" uvádzať vo svojom majetkovom priznaní.

„Robert Fico takmer celú svoju profesionálnu kariéru žil len ako zamestnanec štátu. To znamená, že jeho platové podmienky a oficiálne príjmy určovali právne predpisy. Na základe toho je pomerne jasné zdokumentovať, akými príjmami disponoval," uviedla Remišová na dnešnej tlačovej besede. Exposlanec Milan Vetrák (Slovensko) v súvislosti s Ficovými príjmami a darmi podal podnet, ktorým sa bude zaoberať Remišovej výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Vetrák zároveň tvrdí, že Fica v súčasnosti neupodozrieva z toho, že niečo porušil, zatiaľ podal len podnet výboru na prešetrenie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.