REMIŠOVÁ: FICO A PELLEGRINI OBHAJOVALI A KRYLI TRNKU AJ KOVÁČIKA

Veronika Remišová: Na podozrivé konanie či nekonanie prokuratúry som ešte v opozícií poukazovala mnohokrát. Dnes vidíme, že podozrenia sa potvrdzujú a polícia či prokuratúra po desaťročiach skutočne konajú aj voči svojim bývalým šéfom. Prípad Trnka aj Kováčik sú hanbou vlád a politikov Smeru a Hlasu.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 04.05.2021

Veronika Remišová uverejnila na sociálnej sieti status, kde poukázala na to, že podľa nej obžalovanie generálneho aj špeciálneho prokurátora je len vizitkou Pellegriniho a Fica, ktorí ich chránili a často aj kryli. Ako uviedla, je rada, že NAKA začala trestné stíhanie, nakoľko už v minulosti na nekalé praktiky upozorňovala.

Príspevok uverejnila Veronika Remišová 4. mája 2021 vo svojom profile na Facebooku:

Vizitkou fungovania Smeru a Hlasu je obžalovaný bývalý generálny aj špeciálny prokurátor
Dobroslav Trnka, dvorný generálny prokurátor Mariána Kočnera a kamarát Jána Počiatka je obžalovaný. Obžaloba sa má týkať utajenia nahrávky Gorily, ktorú mal Trnka zo zákona vyšetrovať. Namiesto toho Dobroslav Trnka vysedával s Kočnerom a Počiatkom a zametal kauzy pod koberec. Vítam správu, že aj v ďalšej kauze Glance house NAKA začala trestné stíhanie, nakoľko za tento prípad v minulosti Trnka nebol nijako potrestaný.

Podobne ako Trnka, aj Dušan Kováčik, ešte donedávna špeciálny prokurátor pod ochranou politikov Smeru a Hlasu čelí obžalobe, dokonca zo spoluprácu s mafiou. Najvyšší šéf prokurátorov mal podľa obžaloby prijímať úplatky, vynášať pre mafiu zo spisov, a to ako súčasť jednej z najbrutálnejších zločineckých skupín na Slovensku.

Ide o človeka, ktorý zamietol pod koberec kauzu Gorila, ale aj vyšetrovanie nahrávky s „hlasom podobným Ficovmu“, na ktorej mal zháňať peniaze „vlastnou hlavou.“ Nie nadarmo sa Fico Kováčika dodnes zastáva a hovorí o mediálnej či politickej objednávke. Na podozrivé konanie či nekonanie prokuratúry som ešte v opozícií poukazovala mnohokrát. Dnes vidíme, že podozrenia sa potvrdzujú a polícia či prokuratúra po desaťročiach skutočne konajú aj voči svojim bývalým šéfom. Prípad Trnka aj Kováčik sú hanbou vlád a politikov Smeru a Hlasu, ktorí roky nekonanie týchto ľudí neriešili, dokonca často aj obhajovali či kryli.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.