REMIŠOVÁ: FICO VOPRED VEDEL, ŽE VYŠETROVATEĽOV NAKA BUDÚ STÍHAŤ, KDE JE TERAZ GENERÁLNY PROKURÁTOR?

Veronika Remišová, predsedníčka Za ľudí: Stíhanie elitných vyšetrovateľov NAKA, ktorí vyšetrujú korupciu na najvyšších miestach za predchádzajúcej vlády, vyhovuje predovšetkým Robertovi Ficovi. 

Foto SITA/Jana Birošová
Dátum 03.11.2021

Predsedníčka Za ľudí a podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová 3. novembra 2021 uverejnila na Facebooku status:

Fico dopredu vedel, že vyšetrovateľov odpočúvajú a budú stíhať. Kde je generálny prokurátor?
Z nahrávok Fica a jeho kumpánov na chate vyplynuli veľmi závažné zistenia. Pýtam sa generálneho prokurátora:

Ako je možné, že o tom, že vyšetrovatelia z elitného tímu NAKA sú odpočúvaní, vedel Robert Fico a jeho ľudia vopred?

Ako je možné, že Robert Fico vedel dopredu o tom, že týmto vyšetrovateľom na Národnom bezpečnostnom úrade otvárajú previerky? Dokonca sám hovorí, že vie o tom z pátracej činnosti.

Ako je možné, že skupina okolo Róberta Fica mala vopred neverejné informácie, informácie, ktorými má disponovať úzky okruh ľudí o odposluchoch vyšetrovateľov NAKA?

Stíhanie elitných vyšetrovateľov NAKA, ktorí vyšetrujú korupciu na najvyšších miestach za predchádzajúcej vlády, predovšetkým vyhovuje Robertovi Ficovi, ktorý sám v odposluchoch hovorí: „Teraz je dôležité, aby sa rozpadol tím Očistec.“ Pripomínam, že sú to ľudia, ktorých sa vyšetrovanie priamo týka. Je tam pán Bödör, ktorého syn je vo väzbe, je tam pán Para, ktorý zastupuje obvinených, je tam syn policajného prezidenta, ktorý je vo väzbe. Je to skupina, ktorej sa vyšetrovanie priamo týka a táto skupina disponuje informáciami o tom, že odpočúvajú vyšetrovateľov NAKA. Tu môžeme dôvodne hovoriť o závažných trestných činoch, ako je napríklad možné zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Preto som dnes vyzvala generálneho prokurátora, aby podobne ako v iných prípadoch, kde vyšetrovanie Ficovi vyhovovalo, začala prokuratúra aj vyšetrovanie toho, že Robert Fico a jeho kamaráti disponovali takými závažnými informáciami, ako je odpočúvanie vyšetrovateľov rozsiahlej korupčnej činnosti a tiež aj zámer inšpekcie policajtov stíhať. Ak skupina, ktorá má evidentne záujem manipulovať a mariť trestné konanie voči svojim príslušníkom vopred disponuje takýmito informáciami, ide o hrubé porušovanie zákona, zneužívanie právomocí a rozklad právneho štátu. V právnom štáte, kde máme mať dôveru v spravodlivosť, vo vládu zákona, je ignorovanie takýchto vážnych skutočností absolútne neakceptovateľné.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.